مسابقه بزرگ عيدانه در اردکان

مسابقه عيدانه 21 فروردين 88 اجرا مي شود و سئوالات اوليه اين مسابقه از عيد 17 ربيع الاول توزيع شد .

اداره تبليغات اسلامي اردکان در نظر دارد مسابقه بزرگ و حضوري عيدانه را به مناسبت اعياد جاري برگزار نمايد. به همين منظور توزيع جزوه عيدانه شامل 60 سئوال اوليه با محتواي ( عيد 17 ربيع سئوالات قرآني و فرهنگي سئوالات احکام و سئوالات مربوط به جمهوري اسلامي) از روز 17 ربيع الاول آغاز شده است .

اين مسابقه به دو صورت برگزار مي شود :

 غير حضوري براي مسافرين نوروزي غير اردکاني که مي بايست تا پايان فروردين ماه سال جاري حداقل به 40 سئوال پاسخ داده و ارسال نمايند.

مسابقه حضوري عيدانه نيز در روز 21 فروردين ماه در محل مساجد و مراکز قرآني شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گردهمايي رابطين فرهنگي مساجد اردکان

رابطين فرهنگي مساجد اردکان در همايشي برنامه هاي نوروزي مساجد را مورد بررسي قرار دادند.

بنا به دعوت اداره تبليغات اسلامي اردکان گردهمايي رابطين مساجد عصر ديروز در محل سالن امام علي(ع) اين اداره برگزار شد.

در اين گردهمايي مسئول امور مساجد اداره تبليغات اسلامي اردکان مساجد را برترين پايگاههاي حضور مردم در ايام تعطيلات نوروزي دانست .

آماده سازي مساجد براي استقبال از مسافرين نوروزي , نظافت و خوشبو سازي مساجد در سال جديد , برپايي اولين نماز جماعت در سال نو و اجراي برنامه سال تحويل در مساجد از جمله برنامه هايي بود که به تصويب رسيد.

جشن 17 ربيع الاول در مسجد صدرآباد اردکان
 

جشن ميلاد حضرت رسول اعظم (ص) و امام صادق(ع) با استقبال خوبي از سوي مردم مومن اردکان در مسجد صدر آباد برگزار شد.

با همکاري سازمان تبليغات اسلامي اردکان جشن با شکوهي به مناسبت ميلاد حضرت رسول اعظم (ص) و امام صادق(ع) در اين مسجد برگزار شد.

در اين مراسم معنوي که با حضور و سخنراني مسئول اداره تبليغات اسلامي اردکان و مداحان اهل بيت عصمت و طهارت همراه بود , ايشان ضمن بيان فضائل و کرامات پيامبر اسلام بر الگوي حسنه بودن پيامبر تاکيد و لزوم بهره گيري از سيره ان بزرگوار در زندگي را توصيه نمودند.

مولودي خواني و مدح پيامبر و امام صادق(ع) از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

در اين مراسم معنوي به 20 نفر از ممتازين مسابقات فرهنگي جوايز نفيسي اهدا شد.

جشن 17 ربيع الاول در مسجد محمد رسول الله (ص) اردکان

جشن ميلاد حضرت رسول اعظم (ص) و امام صادق(ع) با استقبال خوبي از سوي مردم مومن اردکان در مسجد محمد رسول الله (ص) برگزار شد.

از سوي واحد فرهنگي مسجد محمد رسول الله(ص) و با همکاري سازمان تبليغات اسلامي اردکان جشن با شکوهي به مناسبت ميلاد حضرت رسول اعظم (ص) و امام صادق(ع) در اين مسجد برگزار شد.

در اين مراسم معنوي که با حضور سخنرانان و مداحان اهل بيت عصمت و طهارت همراه بود , سخنرانان ضمن بيان فضائل و کرامات پيامبر اسلام بر الگوي حسنه بودن پيامبر تاکيد و لزوم بهره گيري از سيره ان بزرگوار در زندگي را توصيه نمودند.

مولودي خواني و مدح پيامبر و امام صادق(ع) از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

در اين مراسم معنوي مسابقه حضوري نور از سوي سازمان تبليغات اسلامي اردکان برگزار شد که به 12 نفر از ممتازين جوايز نفيسي اهدا شد.

توزيع اقلام فرهنگي ويژه جشنهاي 17 ربيع الاول در اردکان

مقاديري اقلام فرهنگي و تبليغي به مناسبت ايام جشن 17 ربيع الاول در شهر اردکان توزيع شد.

از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان و همزمان با ايام جشن ولادت با سعادت رسول مکرم اسلام و حضرت امام صادق(ع) مقاديري اقلام فرهنگي و تبليغي از جمله پوستر ، پارچه نوشته ها و نوار و سي دي مذهبي در بين مساجد و مراکز ديني اردکان توزيع شد.

آذين بندي معابر و ميادين ، برپايي ايستگاه صلواتي ، برگزاري مسابقه فرهنگي از جمله مواردي بود که با همکاري اين اداره در محل مساجد اجرا گرديد.

 

مراسم جشن ميلاد نبي مکرم اسلام در اردکان

همزمان با ايام هفته وحدت و سالروز ميلاد با سعادت رسول مکرم اسلام و امام صادق(ع) مراسم جشن و سرور در مراکز فرهنگي و مساجد اردکان برگزار شد.

در سالروز ولادت با سعادت حضرت ختمي مرتبت محمد ابن عبدالله صلي الله عليه و آله و سلم و حضرت امام صادق(ع) مراسم جشن و سرور در مساجد و مراکز ديني و تکاياي اردکان برگزار شد.

در مراسم جشن ميلاد که به همين مناسبت   و با حضور مردم مومن و نمازگزار در اغلب مساجد و مراکز ديني اردکان برگزار شد سخنرانان به ايراد سخناني در شان و منزلت پيامبر خاتم پرداختند.

اجراي مولودي خواني ، مسابقات فرهنگي ، اهدا جوايز از جمله برنامه هاي اين جشن به شمار مي رفت.

با همکاري اداره تبليغات اسلامي اردکان جشن ميلاد رسول معظم اسلام و حضرت امام صادق(ع) با شکوه خاصي در مساجد صدر آباد و محمد رسول الله (ص) و حسينيه صدر آباد برگزار شد و در اين جشن ها مسئول اداره تبليغات اسلامي اردکان در سخناني پيامبر اعظم (ص) را نمونه کاملي از انسان ها معرفي کرد و پيروي از سيره آن بزرگوار را شرط رسيدن به رستگاري بيان نمود.

مردم مومن اردکان اولين نماز خود در سال جديد را در مساجد و به جماعت میخوانند
مردم مومن وخدادوست اردکان در آغازين لحظات سال جديد با حضور در مساجد سال جديد خود را با نماز جماعت آغاز خواهند نمود.

 

بنا به اعلام و دعوت سازمان تبليغات اسلامي اردکان در تمامي مساجد شهرستان اردکان اولين نماز جماعت سال 1388 بعد از اذان مغرب روز جمعه برگزار مي شود.

همه ساله سازمان تبليغات اسلامي اردکان با تبليغات و اطلاع رساني کافي در اين زمينه به حضور مردم مومن و خدادوست در مساجد در آغازين لحظات تحويل سال جديد اقدام مي نمايد.

حضور در مسجد و برقراري ارتباط با خداوند سبحان سالي سرشار از معنويت را به ارمغان خواهد آورد.

برپايي نماز جماعات اول سال , قرائت همگاني دعاي تحويل سال , قرائت همگاني دعاي فرج آقا امام زمان (عج) , ... از جمله برنامه هايي است که در آغازين لحظات سال جديد  در مساجد اردکان اجرا مي گردد.

اردوي کوهنوردي ممتازين جلسات قرآني مساجد اردکان

اردوي کوهنوردي ويژه ممتازين جلسات قرآن مساجد شهرستان اردکان در حال برگزاري  است.

 

از سوي سازمان تبليغات اسلامي اردکان اردوهاي يک روزه کوهنوردي ويژه ممتازين جلسات قرآن و کلاسهاي آموزشي مساجد در حال برگزاري است.

در اين طرح در هر دوره ممتازين از هر مسجد با اقامه نماز جماعت صبح در مسجد به کوههاي اطراف اردکان عزيمت مي نمايند و از فضاي طبعيت بهره مند شده و پس از آن با حضور در امام زاده سيد محمد هفتادر و زيارت و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در برنامه صميمي گفتمان ديني شرکت مي نمايند.

اين برنامه با استقبال چشمگيري روبرو بوده است.

برگزاري بيش از 218 کلاس آموزش قرآن در سال 87 در اردکان

5250 نفر در سال 75 در 218 کلاس در زمينه هاي مختلف آموزشهاي قرآن کريم در شهرستان اردکان شرکت نموده اند.

بنا به اعلام کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان در سال 1387 بيش از 218 کلاس آموزش قرآن کريم در زمينه هاي مختلف آموزش : روخواني روانخواني تجويد در سطوح مختلف مفاهيم در سطوح مختلف تفسير حفظ و طرح هاي آموزش قرآن کريم برگزار شده است.

قابل ذکر است بيش از 5250 نفر در طي اين کلاسها موفق به گذراندن دوره هاي مختلف آموزش قرآن کريم شده اند.

کلاسهاي آموزش قرآن کريم در طرحهاي مخلف از جمله طرح نهضت قرآن آموزي نسيم حيات بينات گسترش مفاهيم قرآن و برگزار شده است.

پيش بيني مي شود در سال 1388 تشکيل کلاسهاي آموزشي به مقدار 10 تا 15 درصد در شهرستان اردکان رشد داشته باشد .

محفل انس با قرآن کريم در ندامتگاه اردکان
محفل انس باقرآن کريم با حضور قاريان و حافظان کلام وحي در بند شماره 3 ندامتگاه اردکان برگزار شد.

 

با همکاري کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان و و واحد فرهنگي ندامتگاه اردکان و با دعوت از قاريان و حافظان قرآن کريم محفل با شکوه انس با قرآن کريم  در شب ميلاد حضرت ختمي مرتبت محمد ابن عبدالله (ص) و امام صادق(ع)  در محل سالن داخلي بند شماره 3 ندامتگاه اردکان برگزار گرديد.

در اين مراسم قرآني چند تن از قاريان قرآن کريم به تلاوت آيات نوراني کلام وحي پرداختند و در ادامه سه نفر از حفاظ قرآن کريم به اجراي برنامه و تلاوت قرآن و بيان خاطرات دوران حفظ قرآن پرداختند.

مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان در سخناني به نقش موثر قرآن در رساندن انسانها به اهداف عاليه و الهي اشاره کرد و انس با قرآن را مايه عزت و افتخار انسان در تمامي عرصه هاي دنيا و آخرت دانست.

در ادامه ضمن برگزاري مسابقه قرآني حضوري به ممتازين کلاسهاي قرآني هدايايي اعطا شد.

اعزام ممتازين کلاسهاي نهضت قرآن آموزي اردکان به اردوي نيم روزه

ممتازين کلاسهاي نهضت قرآن آموزي مسجد محمد رسول الله(ص) اردکان در اردوي نيم روزه که در امامزاده هاي يزد برگزار شد شرکت نمودند.

از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان 30 نفر از ممتازين کلاسهاي نهضت قرآن آموزي مسجد محمد رسول الله (ص)  به اردوي نيم روزه که در محل امامزاده هاي يزد  برگزار شد اعزام شدند.

در اين اردو شرکت کنندگان ضمن شرکت در مراسم مذهبي قرائت زيارت عاشورا به بيانات يکي از روحانيون در خصوص بهره هاي معنوي تلاوت قرآن گوش فرا دادند.

اجراي همخواني قرآن کريم و دعاي شريف فرج , کوهنوردي و بهر ه مندي از طبيعت , اجراي مسابقات قرآني , اجراي مسابقات و سرگرمي از جمله برنامه هاي اين اردو بود.

مسافرين نوروزي در اردکان عيدانه دريافت مي کنند
جزوه اي با محتواي فرهنگي و تبليغي همراه با مسابقه فرهنگي با عنوان عيدانه در ورودي هاي شهر اردکان به مسافرين نوروزي تحويل مي شود.

 

از سوي سازمان تبليغات اسلامي اردکان و باهدف تبليغ و اطلاع رساني در موضوع نوروز و آداب نوروزي جزوه اي شامل : آداب سفر در اسلام , صله ارحام , معنويت و نوروز , توصيه هاي شرعي در برنامه هاي نوروزي و ... همراه با مسابقه فرهنگي عيدانه تهيه شده که در ورودي هاي شهر و همچنين در مکانهاي تاريحي و ديدني تحويل مسافرين نوروزي مي شود.

قرار است به 20 نفر از مسافرين نوروزي که دراين مسابقه شرکت مي کنند به قيد قرعه جوايز نفيسي اعطا گردد.