به گفته عباسعلي روستايي فرماندار شهرستان اردكان
فرماندار گفت: کلیه دستگاه های اداری موافقت خود را مبنی بر راه اندازی و احداث منطقه ویژه اقتصادی فولاد در اینده نزدیک در شهرستان ارائه نمودند.
به گزارش روز شنبه ،"عباس علی روستایی"خاطر نشان کرد در  نشست انجام شده با مدیرکل گمرک استان مقرر شد پس از گذراندن مراحل اداری موافقت لازم مبنی بر ایجاد منطقه ویژه اقتصادی فولاد از طریق گمرک   به دبیر خانه مناطق آزاد کشور اعلام شود .
 فرمانداراردکان ضمن ارائه گزارشی از پیگیریهای انجام گرفته در ماموریت اخیر تهران  در این خصوص افزود : با حضور در دبیر خانه مناطق ویژه اقتصادی کشور در تهران در خصوص ایجاد منطقه ویژه مذاکراتی به عمل آمده که مقرر شد مقدمات لازم برای رفع نواقص موجود در اسناد و مدارک مربوطه از طریق مبادی زیربط صورت پذیرد.
همچنین  در جلسه ای که با مسئولین  محیط زیست استان برگزار شد سرمایه گزاران متعهد شدند  قرار نهایی و کارشناسی خود را ظرف مدت کوتاهی به محیط زیست اعلام و پس از  انجام مراتب کارشناسی  به دبیر خانه مناطق ویژه کشورمعرفی شوند .
فرماندار در ادامه  بیان داشت : روز گذشته در زمینه اسقرار نیرو گاه 500مگاواتی نشستی با مدیر عامل شرکت سنگ آهن چادرملو در دفتر مرکزی این شرکت در پایتخت انجام شد  که برحسب ضرورت لازم است اراضی مورد نیاز جهت استقرار واحد صنعتی بزرگ مشخص و واگذار شود .
روستایی در پایان متذکر شد با توجه به اهمیت زاید الوصف این دو موضوع برای پیشرفت صنعتی شهرستان وتبدیل شدن اردکان به یکی از قطبهای فولاد کشور موارد فوق مورد پیگیری جدی فرمانداری است  وبرای حصول نتیجه از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد شد  .
گفتنی است تغییر کاربری پروژه در دست احداث سالن 1200نفری به استخر سر پوشیده از طریق مطرح نمودن این مسئله در شورای وزیران از دیگر مواردی است که در ماموریت اخیر فرماندار اردکان به تهران مورد پیگیری قرار گرفته است .