رئیس شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی اردکان مطرح کرد:
فرماندار اردکان در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی شهرستان اردکان اظهار داشت: بی‌سوادی و جهل منشأ فقر، بدبختی و دیگر مشکلات در جامعه است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با بیان اینکه فقر دانش فاجعه‌آفرین است؛ خاطرنشان کرد: یک فرد بی‌سواد معمولاً در معرض تحمیل عقاید و نظرات دیگران است درحالی‌که یک فرد باسواد می‌تواند به‌خوبی فکر کند، تصمیم بگیرد و آنگاه تربیت کند.
 
رئیس شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی اردکان گفت: در طول ادوار گذشته و پیش از انقلاب، کشور ایران دچار معضل‌های متعددی ازجمله بی‌سوادی بود اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون آمار بی‌سوادی از ۵۰ درصد به ۱۲ درصد رسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه نرخ بی‌سوادی پس از انقلاب اسلامی به‌طور چشم‌گیری کاهش‌یافته بیان داشت: برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در ایران باید چهار اقدام اصلی انجام شود.
 
وی در تشریح این مطلب افزود: ابتدا نباید به تعداد بی‌سوادان کشور اضافه شود، دوم٬ اطلاعات همه افراد بی‌سواد در اختیار نهضت سوادآموزی قرار بگیرد، در مرحله سوم مسئولان به بی‌سوادی به‌عنوان یک معضل فرهنگی جدی نگاه کنند و آن را مشکلی کوچک تصور نکنند و چهارم این‌که منابع مالی قابل‌توجهی در اختیار این نهضت قرار بگیرد.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان بیان داشت: حجم نهایی دوره سوادآموزی اردکان در سال جاری ۳۲ نفر بوده است که امیدواریم روزی در کشور شاهد برپایی جشن باسوادی همه ایرانیان باشیم.
 
هادی مقیمی بر عدم تفکیک بی‌سوادی بین ایرانی و غیرایرانی نیز تأکید کرد و افزود: باسوادی شهروندان به‌عنوان یکی از عوامل توسعه انسانی به‌حساب می‌آید و در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم اثرات سوء بی‌سوادی در زندگی اجتماعی تمامی مردم تأثیرگذار خواهد بود.
 
فرماندار اردکان خواستار شناسایی و پیگیری افراد بی‌سواد شاغل در کارخانه‌های شهرستان اردکان و ممانعت از به‌کارگیری نیروهای بی‌سواد شد و تأکید کرد: کارگران باید مکلف به سوادآموزی شوند زیرا هرچقدر سواد افراد در کشور افزایش پیدا کند، تولید علم، کالا و خدمات نیز ارتقا پیدا می‌کند.
 
وی در پایان با اشاره به نقش و اثربخشی روحانیون در جامعه خواستار اهتمام بیشتر این قشر در حوزه فرهنگ و سوادآموزی شد و گفت: روحانیون می‌توانند نقش مؤثری در هدایت بی‌سوادان به سمت سوادآموزی داشته باشند.
 
در ادامه این جلسه معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد به ارائه گزارشی از عملکرد معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد پرداخت.