در پی اجرای برنامه زنده صبح آمد
روز سوم خرداد شهرستان اردکان میزبان شبکه سوم سیما بود وبرنامه سازان این شبکه با همکاری فرمانداری،شهرداری و میراث فرهنگی جلوه های این شهرستان را در برنامه صبح آمد به تصویر کشیدند .
این برنامه که از ساعات ابتدایی صبح با حضور جمع کثیری از مردم در محل باغ ملی اردکان برگزار شد با تهیه گزارش از مردم اردکان ،محصولات کشاورزی وغذایی ،جاذبه های گردشگری وتوریستی بخشی از پتانسیلهای شهرستان را به زیبایی به نمایش گذاشت .
فرماندار اردکان با حضور در این برنامه و ارائه مصاحبه زنده تلویزیونی ضمن برشمردن تاریخچه وبیان توانمندیهای شهرستان چشم انداز توسعه آینده اردکان را نیز ترسیم نموده ودر زمینه توسعه روز افزون صنعت فولاد با وجود کارخانه گندله سازی این شهرستان را  بعنوان یکی از مهمترین قطبهای فولاد کشور  در آینده نزدیک معرفی کرد .
شهردار اردکان نیز از وضعیت عمران شهری واماکن دیدنی وجاذبه های توریستی شهرستان در این برنامه توضیحاتی ارائه نمود .
گفتنی است صنایع دستی چون کرباس بافی ،خورجین بافی ،زنجیر بافی و قالی بافی بصورت زنده در برنامه صبح آمد به نمایش گذاشته شد و مصاحبه با معلم نمونه ودوتن از حافظان قرآن وابسته به مرکز حفظ قرآن روستای حاجی آباد زرین از دیگر بخشهای صبح آمد در اردکان بود .
مهندس میر سعیدی معاون عمرانی استاندار و محمدی مدیر عامل آبفا ی استان نیز طی مصاحبه های جداگانه در این برنامه از وضعیت عمرانی و پروژه های استان گزارشی بیان نمودند.