با تأمین هزینه یک میلیارد ریالی از سوی فرمانداری انجام شد
فرماندار اردکان در مراسم افتتاح کف‌پوش سالن ورزشی شهید آقا محمد افخمی، اظهار داشت: ورزش مدت‌هاست کارکردی فراتر از تعاریف اولیه خود یافته و جایگاهی جهان‌شمول و ملی دارد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با بیان این‌که سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش باعث پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد؛ گفت: برنامه‌های اوقات فراغت باید با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شود.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان ورزش را از بهترین راه‌ها برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و مقابله با اعتیاد دانست و خاطرنشان کرد: اگر اوقات فراغت جوانان را به‌خوبی پر نکنیم آن‌ها به سمت آسیب‌های اجتماعی سوق داده خواهند شد.
 
وی افزود: ورزش یکی از پدیده‌هایی است که به نشاط اجتماعی کمک می‌کند و شادی و نشاط ماده اصلی تغییر، تحول و تکامل انسان است.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان خواستار حضور فعالانه خیران درزمینه ساخت اماکن فرهنگی ورزشی شد.
 
هادی مقیمی با اشاره به این‌که خیرین اردکانی بیشترین سطح مشارکت در استان دارند بر استفاده از ظرفیت خیرین برای ایجاد امکانات در حوزه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی تأکید و مطرح کرد: حضور خیرین ورزشی گامی مهم در راه ارتقاء و شکوفایی ورزش شهرستان است.
 
فرماندار اردکان بیان داشت: باید از توانایی و ظرفیت خیرین به نحو احسن استفاده کنیم تا مردم و جامعه از این پتانسیل به‌خوبی بهره‌مند شوند.
 
گفتنی است، سالن شهید افخمی با هزینه یک میلیارد ریال و با متراژ ۹۰۰ متر کف‌پوش شده که هزینه آن از محل اعتبارات ماده ۵۵ تأمین‌شده است؛ اکنون این سالن ورزشی برای ورزش‌های والیبال و بسکتبال قابل بهره‌برداری است.