با حضور امام جمعه ،فرماندار و جمعی از مسئولین اردکان افتتاح شد
در مراسمی با حضور جمعی از مربیان ،پزوهشگران قرآنی ومسئولین، مرکز قرآنی نور الزهرا (س) بعنوان اولین تشکل رسمی ویژه بانوان شهرستان اردکان افتتاح شد .
امام جمعه اردکان در این مراسم نورانی در سخنانی با بیان اینکه فعالیت در عرصه قرآنی لطف وعنایتی از سوی باریتعالی می باشد افزود :چشیدن قطره ای از دریای مفاهیم قرآن نیاز به تسلط برمبانی تفسیر ،ادبیات عرب ،صرف ونحو و سایر علوم را دارد که مربیان قرآنی بایستی روز به روز بر تخصص خود در این مسیرها بیافزایند .
حجت الاسلام والمسلمین دیداری از پژوهشگران قرآنی به عنوان انسانهایی یاد کرد که علاوه بر ذخایر دنیایی از ذخایر عظیم اخروی هم بهره خواهند برد .
در این مراسم فرماندار اردکان نیز ضمن تحسین نمودن فعالیتهای فرهنگی که بر پایه قرآن استوار گردیده است از تلاشهای صورت گرفته برای افتتاح این مرکز قرانی تشکر نمود وگفت :امیدوارم افتتاح این مراکز فرهنگی که بهترین درسها را تعلیم می کند در زمینه عمل به دستورات قران و بکار بندی فرامین الهی در جامعه نیز تلاش نماید .
رییس سازمان تبلیغات اسلامی اردکان هم در گزارشی گفت :در حال حاضر 3موسسه ،مرکز و خانه قرآنی در این شهرستان راه اندازی گردیده است ومشغول به فعالیت می باشدو مقدمات لازم جهت راه اندازی 12مرکز وخانه قرآنی نیز در این شهرستان فراهم شده است .
حجت الاسلام حاج اسماعیلی افزود در حال حاضر 1450قرآن اموز در اردکان فعال می باشند که از این تعداد 16نفر حافظ کل قرآن هستند و130مربی قرآنی نیز به امر آموزش کلام خدا مشغول هستند .
در پایان این مراسم به 12 نفر از معلمان مفاهیم قرآن ،مدرک تخصصی از سوی دار القرآن کشور توسط فرماندار وامام جمعه اعطا شد .