پنجمین دوره انتخابات تعیین نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در هیئت نظارت شهرستان اردکان با حضور فرماندار و  نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد اردکان و اعضای هیئت‌های نظارت و اجرایی این انتخابات در فرمانداری اردکان برگزار شد.
 
فرماندار اردکان در ابتدای مراسم ضمن تبریک روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، با اشاره به این‌که کشور ایران بر اساس رأی مردم و با حکومتی مردم‌سالار اداره می‌شود اظهار داشت: کشوری که در آن سرنوشت مردم به دست خودشان و با برگزاری انتخاباتی آزاد مشخص می‌شود، بسترساز ایجاد و تقویت نهادهایی چون سمن‌ها نیز خواهد شد.
 
هادی مقیمی با تأکید بر این‌که باید سازمان‌های موجود را تقویت و زمینه تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد جدید را فراهم آورد، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید به واسطه اعتقاد به نظر و خواست مردم، توجه بیشتری به فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد صورت گرفته است.
 
وی افزود: از آن‌جا که تأکید حاکمیت و دولت طی سال‌های اخیر بر اهمیت‌دادن به سمن‌ها برای افزایش انسجام ملی و تأثیرگذاری مثبت بر ارتباط مردم و حکومت بوده است؛ باید در ادامه راه نیز توجه بیشتری نسبت به این امر مهم صورت پذیرد.
 
فرماندار اردکان در پایان از «بنت‌الهدی بنائی» کارشناس امور سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان به‌خاطر تلاش‌ها و پیگیری‌های قابل توجه در راستای ارتقای سطح مشارکت اجتماعی سمن‌ها تشکر و قدردانی کرد.
 
در ادامه پنجمین دوره انتخابات نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار و «سعید احمدی احمدآبادی» با کسب اکثریت مطلق آرا به‌عنوان نماینده اصلی و «مریم دهستانی اردکانی» به‌عنوان نماینده علی‌البدل تشکل‌ها به مدت دوسال انتخاب شدند.
 
گفتنی است در شهرستان اردکان ٢۴ سازمان مردم‌نهاد دارای مجوز از فرمانداری اردکان وجود دارند که اکثر آن‌ها فعال هستند.