فرماندار اردکان در پیام تبریک روز ملی شوراها

به مناسبت فرارسیدن نهم اردیبهشت و روز ملی شوراها؛ فرماندار اردکان در پیامی ضمن تبریک این روز به مردم و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان اردکان؛ از مردم خواست با انتخاب افرادی وظیفه‌شناس و بادرایت در انتخابات پیش رو؛ زمینه حل بهتر مشکلات شهری و روستایی را فراهم آورند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان متن این پیام بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

«دولت نمی‌تواند همه جا را خودش تحت نظر بگیرد، وقتی محول کرد کار را به خود مردم، مردم در منطقه‌ای که هستند برای خودشان دلسوزتر هستند، بهتر اطلاع دارند به احتیاجات خودشان.» (امام خمینی (ره)، صحیفه امام، ج ۷، ص ۱۵۱)

 

شورا اصلی بر مبنای همدلی، مشارکت و عقلانیت برای اداره امور و تحقق برنامه‌هایی است که منافع عموم جامعه را به همراه داشته و زمینه‌ساز پیشرفت و تقویت همبستگی اجتماعی در مسیر کارآمدی و سرآمدی است.

 

در الگوی حکومتی امام علی (علیه السلام) جایگاه مردم و پاس‌داشت حقوق فردی و اجتماعی آنان از سوی حاکمیت اسلامی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مورد توجه است. در نگاه ایشان، این عامه مردم هستند که می‌توانند در شرایط سخت و ناگوار، نقطه اتکای حکومت باشند. آری حضرت در صحنه‌های مختلف بایاران خود مشورت می‌کرد و از آنان نظر می‌خواست و می‌فرمود: «از گفتن سخن حق و یا مشورت عدالت‌آمیز خودداری نکنید.»

 

ضمن خداقوت و سپاس، فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه، روز ملی شوراهای اسلامی را به اعضای محترم و تلاشگران شوراهای شهر و روستا تبریک می گویم و امیدوارم مردم آگاه و وظیفه‌شناس استان یزد با مشارکت در انتخابات پیش رو زمینه حضور افرادی وظیفه‌شناس، دانش‌محور، با کفایت و درایت را برای ارتقا و حل مشکلات شهر و روستا و نیل به جامعه مردم‌مدار فراهم سازند.

 

از خداوندمنان در سالی که توسط مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گرفته است، توفیق خدمت‌رسانی وسیع، اهتمام به پیشرفت و توسعه عمرانی و فرهنگی شهر و روستاهای استان یزد به ویژه توسعه رفاه و آبادانی در شهرستان اردکان را مسئلت دارم.

 

هادی مقیمی
فرماندار شهرستان اردکان