در جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد حوزه ارتباطات استان مطرح شد:
فرماندار اردکان در جلسه بررسی مشکلات ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات شهرستان اردکان، اظهار داشت: ایجاد همبستگی ملی یک اصل در دولت تدبیر و امید است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با ابراز امیدواری از این‌که وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بتواند همگام با سیاست‌های نظام و دولت در رسیدن به توسعه پایدار کشور گام مؤثری بردارد؛ گفت: جایگاه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات٬ امروز هم برای مجلس شورای اسلامی و هم برای دولت و سایر نهادها ثابت شده است و این امر می‌تواند باعث ارتقای این حوزه در کشور شود.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۲ روستای اردکان از پوشش اینترنت ADSL برخوردار هستند؛ بیان داشت: در فرآیند برنامه‌ریزی توسعه روستایی، یکی از اولویت‌های اساسی توجه به فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات به‌عنوان پیشران توسعه است.
 
وی با بیان این‌که در حوزه ارتباطات٬ «پُست» نیز می‌تواند در عرصه ارائه خدمات، حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد؛ خاطرنشان کرد: بازیابی جایگاه و نقش پست از دستاوردهای وزارت ارتباطات در دولت یازدهم است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد نیز با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در توسعه بخش ICT در شهرستان اردکان، اظهار داشت: تا پایان سال جاری ۳۶ روستای اردکان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند.
 
اکرم فداکار افزود: ۱۴ روستای شهرستان اردکان به طرح همت اضافه‌شده‌اند و این طرح تا اواسط سال ۹۷ اجرایی خواهد شد.
 
این مقام مسئول در خصوص مشکلات آنتن‌دهی تلفن همراه در بعضی از روستاها گفت: با توجه به منابع محدود کشور٬ دولت قصد دارد بر اساس اولویت‌بندی و به مرور زمان ضمن تأمین منابع٬ اتفاقات مدبرانه‌ای را در این حوزه رقم بزند.
 
در ادامه٬ مدیرعامل مخابرات استان اظهار داشت: در یک سال گذشته ۸۳ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان در شهرستان اردکان به بهره‌برداری رسیده و در هفته دولت سال ۹۶ نیز ۱۳ پروژه دیگر با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.
 
مهدی مقوم افزود: همچنین در مدت یک سال گذشته ۳۹ سایت 4G و 3G در شهرهای اردکان، احمدآباد و روستای ترک‌آباد راه‌اندازی شده است.
 
وی همچنین از آغاز پروژه FTT در هفته دولت در شهرستان اردکان خبر داد و افزود: اردکان اولین شهر بهره‌بردار از پروژه FTTH در بین شهرستان‌های کشور است و با اين پروژه تک‌تک خانه‌ها و مشتركان می‌توانند ارتباطات مخابراتی خود را بر يک بستر فیبری متمرکز نمايند.
 
مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت: سیستم‌های فیبر نوری و فرستنده‌های مایکروویوی استان در ۲۰ ایستگاه متمرکز هستند که ۵ ایستگاه از آن در اردکان قرار دارد.
 
رضا ذوالفقاری با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در توسعه ارتباطات و زیرساخت، مطرح کرد: قبل از سال ۹۲ پهنای باند استان یزد ۶ گیگابیت بوده که در دولت یازدهم به ۵۰ گیگابیت توسعه‌یافته است.
 
وی بیان کرد: میزان سرمایه‌گذاری در خصوص پروژه‌های انتقال فیبر نوری و توسعه‌هایی که در دولت یازدهم در استان یزد اتفاق افتاد مبلغی بالغ‌بر به ۱۳ میلیارد تومان است.
 
مدیرکل پست استان یزد نیز از راه‌اندازی دو پروژه ملی در شهرستان اردکان خبر داد و گفت: پروژه جی‌نف و سیماک به‌عنوان پروژه‌های دارای اولویت در حوزه اقتصاد مقاومتی است.
 
مسعود دهقان اظهار داشت: در سال گذشته فاز اول پروژه جی‌نف در سطح کشور آغاز به کارکرد و علاوه بر آن پروژه سیماک (سامانه یکپارچه‌سازی املاک کشور) تحولی بزرگ را در حوزه ملک و اماکن شهری و روستایی رقم خواهد زد.
 
بنا به این گزارش٬ در ادامه جلسه مدیر شعب پست‌بانک استان با اشاره به این‌که «پست‌بانک» گسترده‌ترین شبکه بانکی کشور است؛ گفت: بیش از ۱۰ هزار شعبه و دفتر خدمات بانکی برای ارائه خدمات به مردم و روستاییان فعالیت می‌کنند.
 
عباس قاسمی افزود: پست‌بانک در دولت تدبیر و امید موردتوجه ویژه قرار گرفت و با انعقاد ۷ قرارداد با صندوق توسعه ملی برای حمایت از تولید و اشتغال در کشور در راستای اقتصاد مقاومتی گام‌های مؤثری برداشت.
 
وی با اشاره به اینکه روستاهای اردکان چهار دستگاه خودپرداز دارد؛ خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم هزار دستگاه خودپرداز بانکی در مناطق روستایی کشور نصب شد که در این میان سهم شهرستان اردکان راه‌اندازی دو دستگاه بود.
 
این مقام مسئول ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به دهیاری‌ها را از دیگر اقدامات در این حوزه برشمرد و گفت: ۲ مورد تسهیلات با نرخ ۸ درصد به دهیاری‌های اردکان اختصاص یافته است.