پوردهقان اردکان خبر داد:
معاون فرماندار اردکان از آغاز اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به طرح‌های تولیدی در بخش‌های مختلف شهری و روستایی شهرستان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان مصطفی پوردهقان، این تسهیلات را در قالب برنامه اشتغال فراگیر از محل ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی عنوان کرد و گفت: این تسهیلات در سه قالب سرمایه در گردش، طرح‌های توسعه‌ای و طرح‌های ایجادی به متقاضیان پرداخت می‌شود.
 
معاون فرماندار اردکان با بیان این‌که با توجه به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری تولید اشتغال فراگیر در بخش‌های روستایی و شهری در اولویت کار وزارتخانه‌ها قرار گرفته است؛ افزود: دبیرخانه این تسهیلات در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل و درخواست‌های تسهیلات برای بررسی و پرداخت به کارگروه اشتغال شهرستان ارسال می‌شود.
 
پوردهقان مزیت این تسهیلات را مشمولیت یارانه نرخ سود تسهیلات دانست و گفت: این نرخ از ۲ تا ۶ درصد بر حسب نوع و محل طرح متفاوت است.
 
وی خاطرنشان کرد: اولویت‌هابی برای پرداخت تسهیلات توسط معاونت اقتصادی استانداری تعیین شده که به‌زودی در تارنمای ثبت‌نام این طرح اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
معاون فرماندار اردکان همچنین از اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ده‌هزار نفر جمعیت از محل منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.
 
وی این تسهیلات را در حوزه فعالیت‌های خدماتی و گردشگری و صنایع دستی، انرژی‌های پاک، معادن کوچک و تأمین سرمایه در گردش واحدهای مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ده‌هزار نفر جمعیت عنوان کرد و گفت: بازپرداخت این تسهیلات کم‌بهره حداکثر شش سال و دوره تنفس آن‌ها حداکثر یک‌سال است.
 
پوردهقان وام‌های کم بهره را فرصت بسیار مناسبی در جهت اشتغالزایی در شهرها و روستاها برشمرد گفت: با طرح‌های حمایتی مورد اشاره و تزریق نقدینگی از طریق تسهیلات کم‌بهره امیدواریم شاهد رونق بیش از پیش در حوزه رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان باشیم.
 
گفتنی است همچنین متقاضیان می‌توانند در آینده‌ای نزدیک با مراجعه به سایت kara.mcls.gov.ir برای درخواست تسهیلات اقدام کنند.