مراسم تکریم و معارفه شهرداران عقدا
مراسم تکریم و معارفه شهرداران عقدا صبح دیروز با حضور مسئولان استان و شهرستان در محل بخشداری عقدا برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این جلسه ضمن تقدیر از حسین سعیدی شهردار پیشین، مرمت بافت تاریخی و کمک به بخش خصوصی برای تقویت بخش گردشگری و حفظ هویت تاریخی این شهر را از مهم‌ترین اقدامات وی عنوان کرد.
 
هادی مقیمی، آینده کشور را در گرو گردشگری دانست و از آن به عنوان صنعتی پاک و ارزشمند یاد کرد. وی افزود: گردشگری می‌تواند به توسعه پایدار کشور کمک کند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: آن‌چه موفقیت شهردار جدید را تضمین می‌کند؛ روحیه تعامل و همکاری با شورا و مسئولان اجرایی شهرستان و استان است. 
 
فرماندار اردکان با اعلام آمادگی برای کمک درزمینه بهبود وضعیت شهری عقدا بیان داشت: لازم است امور فرهنگی در اولویت فعالیت‌های شهری قرارگیرد چراکه متأسفانه برخلاف حوزه‌های عمرانی، حوزه نرم‌افزاری آن چنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است.
 
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد نیز در این مراسم گفت: ۸۵.۲ درصد از جمعیت استان در مناطق شهری ساکن هستند و این جمعیت را ۲۱ شهردار و شورای اسلامی شهر هدایت می‌کنند.
 
محمود شاکری‌شمسی با یادآوری برخی تغییرات در حوزه توزیع اعتبارات، تمکین و پذیرش مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی را خواستار شد و گفت: با توجه به کاهش درآمدهای شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده، اتاق‌های فکر شهرداری و شورای اسلامی شهر برای راه‌های کسب و وصول درآمد پایدار باید از اکنون فعال شوند.
 
وی مشارکت‌دهی بخش خصوصی و مردم در انجام پروژه‌ها و تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌خصوص در بخش‌های گردشگری و رفاهی را خواستار شد و گفت: تسهیل امور اداری و رفع موانع موجود باعث تشویق سرمایه‌گذاران خواهد شد.
 
شاکری‌شمسی ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد را فرصتی کم‌نظیر برای شهرستان‌های استان توصیف کرد و گفت: در شرایطی که استان‌های هم‌جوار نیز برای این موضوع مهم برنامه‌ریزی کرده‌اند؛ شهر عقدا به عنوان دروازه ورودی استان باید فعالانه‌تر در این موضوع ورود کند.
 
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد در پایان،‌ شهرداران و شوراها را به اخذ تصمیمات در راستای منافع عمومی، مشورت‌پذیری و حرکت در چارچوب قانون توصیه کرد.
 
در پایان این مراسم از تلاش‌های «حسین سعیدی» تقدیر و حکم «اباذر غفوری بارجین» به عنوان شهردار عقدا به وی اعطا شد.