هادی مقیمی در نشست مشترک ستاد انتخابات استان و شهرستان

فرماندار و رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اردکان در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات استان و شهرستان تبریک سال نو، برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور را از مهم‌ترین اولویت‌های کشور در سال جدید عنوان کرد و گفت: نتیجه انتخابات ۲۹ اردی‌بهشت نقش مهمی در تأمین امنیت ملی و رونق تولید و اشتغال که از تأکیدات مقام معظم رهبری است؛ خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری و کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان، هادی مقیمی با ارائه گزارشی از روند انتخابات در شهرستان، گفت: ۴۴ شعبه شهری و ۳۲ شعبه روستایی برای اخذ رأی در شهرستان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به پایان ثبت‌نام داوطلبان افزود: ۳۴۹ داوطلب در شهرستان اردکان ثبت‌نام کرده‌اند که بیش‌ترین فراوانی در بازه سنی ۴۵-۴۱ سال با ۶۴ داوطلب و کم‌ترین فراوانی در بازه سنی ۷۵-۷۱ سال با ۲ داوطلب است.

نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان مسن‌ترین و جوان‌ترین داوطلبان را به‌ترتیب دارای ۷۴ و ۲۶ سال عنوان کرد و گفت: به ازای هر کرسی شورا در شهرها ۵ داوطلب و در روستاها ۲.۹۶ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.

مقیمی با تقدیر از همکاری هیئت‌های نظارت و اجرایی، تعامل این هیئت‌ها را خوب ارزیابی کرد و اظهار امیدواری نمود با تقویت تعاملات، انتخاباتی رقابتی و باشکوه در شهرستان برگزار شود.

دبیر ستاد انتخابات استان نیز با تأکید بر اهمیت مشارکت مردمی در انتخابات، گفت: استان یزد جزو ۵ استان کشور است که در تمامی حوزه‌های شهری و روستایی آن تعداد داوطلبان به حد نصاب رسیده است.

وی مشارکت مردم شهرستان اردکان در ادوار مختلف انتخابات را مناسب توصیف کرد و گفت: مشارکت این شهرستان در انتخابات پیشین شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۷۹.۵ درصد و ۰.۴ درصد بالاتر از میانگین استانی بوده است.

محمد محامدی گفت: مشارکت شهرستان اردکان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز ۸۸.۵ درصد و ۲ درصد بالاتر از میانگین استانی بوده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تقویت تعامل بین هیئت‌های اجرایی و نظارت، شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم باشیم.


گفتنی است در ادامه این نشست و در جلسه اعضای ستادهای انتخابات استان و شهرستان، مشکلات برگزاری انتخابات بررسی و در مورد آن‌ها بحث و تبادل نظر شد.