فرماندار اردکان آمار نهایی داوطلبان انتخابات را اعلام کرد
فرماندار و رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اردکان از ثبت‌نام قطعی ۳۴۹ داوطلب در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان اردکان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری و کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان، هادی مقیمی گفت: از این تعداد، ۸۵ نفر شامل ۶ زن و ۷۹ مرد در حوزه انتخابیه شهرها و ۲۶۴ نفر شامل ۸ زن و ۲۵۶ مرد در حوزه انتخابیه روستاها داوطلب شده‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: در شهرهای احمدآباد، اردکان و عقدا به‌ترتیب ۱۶، ۵۲ و ۱۷ نفر داوطلب شده‌اند.
 
فرماندار اردکان همچنین میزان مشارکت در انتخابات شوراهای اسلامی بخش‌های مرکزی، عقدا و خرانق را ۲۷، ۱۲۷ و ۱۱۰ نفر عنوان کرد.
 
رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اردکان افزود: بیش‌ترین فراوانی سنی داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در بازه ۴۵-۴۱ سال شامل ۶۴ داوطلب و کم‌ترین فراوانی متعلق به بازه سنی ۷۵-۷۱ سال با ۲ داوطلب است.
 
وی با اشاره به وضعیت تحصیلی ثبت‌نام‌کنندگان، از نام‌نویسی ۷۸ داوطلب در مقطع دیپلم، ۲۸ داوطلب در مقطع فوق‌دیپلم، ۸۴ داوطلب در مقطع لیسانس، ۲۹ داوطلب در مقطع فوق‌لیسانس، ۳ داوطلب در مقطع دکتری و ۹ داوطلب در مقطع حوزوی خبر داد و با اشاره به میزان مشارکت خوب در حوزه‌های روستایی گفت: ۱۱۸ نفر از داوطلبان دارای سواد خواندن و نوشتن هستند.
 
فرماندار اردکان خاطرنشان کرد: از مجموع ۳۴۹ داوطلب، ۹۷ نفر سابقه عضویت در شوراهای اسلامی شهر و ر‌وستا را داشته‌اند.