فرماندار اردکان در مراسم افتتاح مدرسه خیری حضرت ابوالفضل (ع)
جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان اردکان صبح امروز با حضور فرماندار اردکان و جمعی از خیران در مدرسه دخترانه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این مراسم با تقدیر از خیران٬ گفت: ورود خیران به این حوزه٬ نشان از وسعت دید و فهم آنان از اهمیت تعلیم و تربیت است.
 
وی با اشاره به شعار «اقتصاد مقاومتی٬ تولید و اشتغال»٬ اهمیت تربیت نسل فرهیخته و دانشمند را در تولید و اشتغال برای کشور مهم و حیاتی خواند و گفت: سوابق تحصیلی دانش‌آموزان و کسب رتبه‌های برتر استانی و ملی در آزمون‌ها نشان‌دهنده پتانسیل عظیم انسانی در شهرستان اردکان است که باید به‌آن توجه شایسته‌ای شود.
 
 فرماندار اردکان گفت: نگاه دولت تدبیر و امید به مقوله آموزش و پرورش٬ نگاهی جدی است و به‌همین سبب علی‌رغم تنگناهای موجود در اقتصاد٬ بیشترین اعتبارات به حوزه آموزش و پرورش شهرستان تخصیص یافته است.
 
وی با بیان این‌که همواره به کمک خیران در ساخت و تجهیز مدارس نیاز داریم٬ سرمایه‌گذاری در این بخش را از باقیات‌الصالحات خواند و گفت: دولت در شهرستان نیز تمام توان خود را به کار گرفته که نمونه آن اختصاص مبلغ خوبی برای نوسازی مدارس است که تخصیص آن صددرصد خواهد بود.
 
وی افزود: البته این مبالغ با توجه به وسعت حوزه آموزش و پرورش کفایت نمی‌کند و لازم است گروه‌های مرجع به‌ویژه روحانیون در تشویق خیران به‌سوی مدرسه‌سازی و فرهنگ‌سازی در سایر اقشار جامعه تلاش و جدیت بیشتری داشته باشند.
 
در پایان این مراسم از خیران مدرسه‌ساز تجلیل و مدرسه خیّری دخترانه حضرت ابوالفضل (ع) رسماً افتتاح شد.