فرماندار اردکان در پیامی سالروز بازگشت آزادگان به میهن را گرامی داشت و با تأکید بر این‌که آزادگان، نماد ایثار و بردباری‌اند؛ ابراز امیدواری کرد مردم و مسئولان با الهام از حضرت زینب (س) در ساختن فردایی بهتر برای ایران اسلامی همت گمارند.
 
متن پیام بدین شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ فُکَّ كُلَّ أَسِيرٍ
 
۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان، سروقامتان سرافراز راه مقاومت و ظلم‌ستیزی و منادیان آزادگی و آزادی است. همان‌ها که با ایمان کامل به وعده‌های الهی به پیمان خود با کشور و انقلاب وفادار ماندند و همه فشارهای جسمی و روحی را پیروزمندانه و صبورانه تحمل کردند و در کمال سربلندی و افتخار به خاک پاک قهرمان‌پرور میهن اسلامی‌مان ایران عزیز بازگشتند.
 
آزادگان سلحشور؛ نماد ایثار و گذشت و تلاش برای توسعه کشور هستند. آن‌ها به ما درس صبر در برابر مصائب و تکیه بر ایمان و قدرت لایزال الهی دادند و نتایج شیرین و گوارای استقامت ظفرمندانه را در عمل متجلی ساختند.
 
بر ماست که با بهره‌گیری از منش و روش این گوهرهای ناب در جامعه، نسبت به تربیت جامعه‌ای بردبار، استوار در اراده و متعهد به انقلاب و ایران همت گماریم و با الهام از مکتب انسان‌ساز اسلام ناب محمدی و زندگی سراسر درس و عبرت حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) به‌عنوان الگوی بی‌بدیل صبر عزتمندانه، دنیای فردای خود را بهتر از امروز بسازیم.
 
در پایان، سالروز بازگشت آزادگان به میهن را گرامی داشته و در برابر همه آنان به‌ویژه آزادگان سرافراز شهرستان اردکان سر تعظیم و خشوع فرومی‌آورم.
 
هادی مقیمی
فرماندار شهرستان اردکان