فرماندار اردکان در جلسه شورای آموزش‌وپرورش
در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اردکان با حضور فرماندار و رئیس این شورا و سایر اعضا برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی هم‌زمانی بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: این مسئله بیان‌گر این است که «تعهد» و «تخصص» باید در کنار هم به دانش‌آموزان تعلیم داده شود.
 
وی با اشاره به رشد جمعیت بالای شهرستان اردکان، لزوم برنامه‌ریزی برای تأمین و توسعه زیرساخت‌ها و امکانات در همه حوزه‌ها به ویژه آموزش و پرورش را یادآور شد و با تقدیر از خیران مدرسه‌ساز، از آنان برای همکاری در ساخت و تجهیز مدارس استمداد کرد.
 
نماینده عالی دولت بر اهمیت تأمین امنیت تردد دانش‌آموزان به‌ویژه به دلیل هم‌زمانی بازگشایی مدارس با ماه محرم تأکید کرد و گفت: تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده و آرام‌‌سازی مسیرها در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته است.
 
فرماندار اردکان، یکی از رسالت‌های آموزش و پرورش را توجه به آموزش رفتارهای اجتماعی به دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: با توجه به وضعیت و تعداد تصادفات و تبعات اجتماعی آن، آموزش فرهنگ ترافیک و تشویق دانش‌آموزان به استفاده از وسایل نقلیه عمومی از موضوعاتی است که باید در اولویت قرارگیرد.
 
وی عدم پویایی سیستم آموزشی را از مشکلات کشور دانست و گفت: این پویایی باید با تدارک برنامه‌های ویژه به مدارس بازگردد و شهرستان اردکان می‌تواند به‌عنوان آغازگر این حرکت، زمینه ایجاد تحرک در آموزش و پرورش استان را فراهم آورد.
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردکان نیز در ابتدای این نشست با بیان این‌که زنگ مهر امسال همزمان در ۱۱۰ آموزشگاه این شهرستان به‌صدا درمی‌آید؛ گفت: نزدیک به ۱۷ هزار دانش‌آموز در سال‌تحصیلی ۹۷-۹۶ در اردکان مشغول به تحصیل خواهند شد.
 
محمد اشرفیان خانواده آموزش و پرورش را یکی از بزرگ‌ترین خانواده‌ها خواند و گفت: اردکان بیشترین جمعیت دانش‌آموزی استان را داراست و رشد جمعیت دانش‌آموزی با توجه به هرم سنی باعث شده تا در زمینه تأمین نیروی انسانی و معلمان دچار مشکلاتی شویم. وی افزود: هم‌اکنون بیش از ۱۲۰۰ نفر شامل معلم، مدیر و کادر اجرایی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول فعالیت هستند.
 
اشرفیان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، یاد شهدا و رزمندگان را گرامی داشت و گفت: همزمان با زنگ بازگشایی مدارس، «زنگ مقاومت» به‌صورت نمادین در مدرسه «علی بن ابی‌طالب‌ع» به صدا در خواهد آمد.
 
گفتنی است در پایان این مراسم، از دانش‌آموزان دارای رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ کنکور سراسری شهرستان اردکان تقدیر شد.