فرماندار اردکان در نشست به‌مناسبت هفته صلیب‌سرخ و هلال‌احمر

فرماندار اردکان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ در دیدار با جمعی از داوطلبان و امدادگران هلال‌احمر اردکان اظهار داشت: ایثارگری، احساس مسئولیت، همدلی و تعامل از ویژگی‌های ممتاز جوانان، داوطلبان و امدادگران هلال‌احمر است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با بیان اینکه هلال‌احمر به‌عنوان یک سازمان جهانی از تمامی مرزها و محدودیت‌ها عبور می‌کند؛ خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر موجب تعامل در تمامی حوزه‌ها و کاهش تنش‌ها در سطح جهان است و زمینه ارتباط بین‌المللی را فراهم می‌کند.

 

وی گفت: توسعه درگرو امنیت و امنیت در گرو مشارکت پایدار است که جمعیت هلال‌احمر در بسترسازی تأمین امنیت پایدار جامعه نقش بسزایی دارد.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به اینکه هلال‌احمر باید در راستای انسجام جامعه قدم بردارد؛ افزود: مهم‌ترین سرمایه جمعیت هلال‌احمر جذب اعتماد عمومی است.

 

هادی مقیمی به اهتمام جمعیت هلال‌احمر، دولت و خیرین در ساخت و تجهیز پایگاه امداد جاده‌ای تأکید و مطرح کرد: با توجه به گستردگی جغرافیایی شهرستان اردکان، خیرین اردکانی به همراه دولت به ساخت و تجهیز پایگاه‌های امداد جاده‌ای توجه مستمر داشته باشند.

 

فرماندار اردکان بیان کرد: طرح ملی دادرس ویژه دانش‌آموزان، ۷۰۰ نفر از دانش‌آموز اردکانی را با کمک‌های اولیه آشنا کرد و ۴۵۰ خانوار اردکانی از طرح خادم بهره‌مند می‌شوند.

 

وی افزود: بیش از ۹۰۰ نفر عضو جمعیت هلال‌احمر شهرستان اردکان هستند که در این میان ۷۰ نفر از آن‌ها به‌عنوان امدادگر و ۷۰ نفر دیگر از آن‌ها به‌عنوان جوانان جمعیت مشغول فعالیت هستند.

 

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان اردکان در پایان این جلسه به عضویت سازمان داوطلبان هلال‌احمر درآمد.