فرماندار اردکان:
فرماندار اردکان با اشاره به تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و پایان بررسی صلاحیت‌های داوطلبان شوراها، گفت: روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیئت‌های نظارت آغاز و تا پایان فروردین‌ماه سال جاری نتایج بررسی‌ها به هیئت‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری و کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان، هادی مقیمی افزود: پس از بررسی‌های هيئت نظارت شهرستان، تأييد يا رد صلاحيت داوطلبان در تاریخ دوم اردیبهشت توسط فرمانداری به داوطلبان ابلاغ می‌شود.
 
رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اردکان با اشاره به تأکیدات قانونی در انتخابات، تصریح کرد: انجام تبلیغات انتخاباتی از تریبون‌های رسمی و دولتی و استفاده از امکانات و وسایل ادارات، شرکت‌های دولتی و مؤسسات وابسته برای داوطلبان ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به این‌که طبق قانون، امکان استفاده از اماکن عمومی در ایام تبلیغات انتخاباتی وجود دارد؛ بیان داشت: این امر مشروط به اخذ مجوز از مقامات ذی‌صلاح و پرداخت هزینه برابر برای تمامی نامزدها و طرفداران آن‌هاست.
 
هادی مقیمی همچنین در تشریح نحوه فعالیت قانونی کارمندان دولت در انتخابات گفت: فعالیت کارمندان تمامی سازمان‌ها و ادارات دولتی شهرستان در ساعات اداری ممنوع است و کارمندان در صورت تمایل می‌توانند در ساعات غیراداری به فعالیت انتخاباتی بپردازند.
 
وی اظهار امیدواری کرد با تکیه بر قانون‌مداری و اخلاق انتخاباتی، شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و رقابتی در ۲۹ اردی‌بهشت سال جاری باشیم.