معاون فرماندار اردکان تأکید کرد:
معاون فرماندار اردکان در جلسه شورای شورای زکات این شهرستان، ضمن گرامی‌داشت هفته بسیج، تفکر بسیجی را تفکری نجات‌بخش و پیش‌رو برای رفع مشکلات و مسائل کشور عنوان کرد و افزود: بسیج در طول سالیان انقلاب اسلامی همواره در همه عرصه‌ها موفق و کارآمد نشان داده و این شجره طیبه انقلاب اسلامی حاصل تفکر و دوراندیشی امام راحل (ع) است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان مصطفی پوردهقان اظهار داشت: زکات نوعی از مالیات اسلامی است که در صورت تحقق کامل آن می‌تواند بسیاری از مشکلات مبتلابه جامعه اسلامی را در حوزه‌های اقتصادی و رفع محرومیت‌ها برطرف نماید.
 
وی فریضه زکات را نمونه بارزی از مشارکت عمومی و اجتماعی برای آبادانی شهرها و روستاها دانست و آن‌گاه با اشاره به نقش هدایتی شورای زکات درباره منابع مردمی، شناسایی و جذب مشارکت‌ها را از اولویت‌های این حوزه در شهرستان اردکان عنوان کرد.
 
معاون فرماندار اردکان خاطرنشان کرد: با وجود سرآمدبودن شهرستان در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی استان، این شورا باید بتواند کمک‌های چشمگیری را در حوزه زکات مستحبی جذب و در امور عام‌المنفعه و کمک به نیازمندان مصرف نماید.
 
پوردهقان اردکان شفاف‌سازی و گزارش‌دهی سالیانه از موارد مصرف زکات در شهرستان را خواستار شد و افزود: اطلاع‌رسانی درباره نمود و خروجی زکات‌های پرداخت شده از طرف مردم باعث تشویق آنان و جذب بیش‌تر مودیان خواهد شد.
 
وی در پایان بر حفظ کرامت انسان‌ها به ویژه مددجویان تاکید کرد و گفت: همان‌گونه که بر کمک به مستضعفان تأکید شده؛ باید حرمت و شأن مددجویان نیز حفظ شود.