صبح امروز همزمان با روز درختکاری انجام شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، در مراسم روز درختکاری که در اداره منابع طبیعی شهرستان برگزار شد «هادی مقیمی» با اشاره به توجه دین مبین اسلام به درخت و درختکاری و وجود احادیث و روایات متعدد در این رابطه اظهار داشت: زمین متعلق به ما و نسل‌های بعدی است و باید همه در حفظ آن بکوشیم چراکه به علت ناآگاهی ما انسان‌ها و عدم آموزش صحیح خسارات جبران‌ناپذیری را بر عرصه طبیعت و منابع طبیعی وارد آورده‌ایم.

 

فرماندار اردکان با اشاره به آمار نگران‌کننده خشکسالی طی ۱۶ سال اخیر، شرایط کنونی را سخت خواند و اظهار داشت: برای رسیدن به شرایط گذشته تلاش مضاعف و همت بالایی لازم است که باید با اطلاع‌رسانی و حساسیت‌زایی در مردم، توجه آنان را به اثرات از بین بردن منابع طبیعی جلب کنیم.

 

وی ضمن تشکر از تلاش شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اردکان در راستای اضافه نمودن سرانه فضای سبز و سطح زیر کشت درخت خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته به‌زودی شاهد بهره برداری از یک پارک بزرگ در اردکان خواهیم بود و این نوید را نیز به بانوان می‌دهیم که بخش عظیمی از فضای آن به این قشر مهم جامعه اختصاص داده شده است.

 

فرماندار اردکان درختان را جزو سرمایه‌های ابدی و ماندگار خواند و اظهار داشت: برای حفظ این سرمایه ابدی پیشنهاد شناسنامه دار کردن درختان و واگذاری مراقبت و نگهداری درختان پارک‌ها و سطح معابر شهر به شهروندان متقاضی به شهرداری اردکان ارائه گردید و امیدواریم به‌زودی شاهد اجرایی شدن این طرح باشیم.

 

فرماندار شهرستان اردکان بر حمایت از صنایع پاک و برخورد قطعی با واحدهای آلاینده تا برطرف نمودن مشکلات آلایندگی و تجهیز به دستگاه‌های پایش آنلاین تاکید کرد و اظهارداشت: برخورد قاطعانه و پلمپ دو مورد واحد آلاینده تا رفع آلایندگی طی چندماه گذشته صورت گرفته است و با دیگر واحدهای مشابه نیز برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

 

وی در پایان تاکید کرد: با همه واحدهای صنعتی برای نصب دستگاه‌های سنجش آلایندگی مکاتبه شده است و همکاری فرمانداری، بخشداری مرکزی، اداره حفاظت محیط زیست و شرکت تعاونی دهیاری‌ها یک دستگاه سنجش آلایندگی نیز در محل دهیاری ترک آباد راه اندازی گردیده است.

در ادامه این مراسم؛ هریک از مسئولان به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی یک اصله نهال غرس کردند.