فرماندار اردکان در جمع اصناف و بازاریان

فرماندار اردکان در جمع اصناف و بازاریان اردکانی اظهار داشت: بازار سالم تضمین‌کننده اقتصاد سالم است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با تبیین نقش مؤثر بازاریان در اقتصاد، افزود: آرامش نبض و امنیت اقتصادی جامعه در دستان بازاریان و تعامل دوسویه با دولت است.

 

وی به نقش مؤثر بازاریان در تسریع پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پرداخت و تأکید کرد: تمام تلاش دولت تدبیر و امید حفظ و برقراری آرامش بازار است زیرا کسبه شایسته احترام و تکریم هستند.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان گفت: دولت توانست با تدبیر ضمن کاهش تورم، رشد اقتصاد منفی هفت را به مثبت هفت برساند و با گشایش‌های پس از برجام با بسیاری از بانک‌های دنیا تعامل برقرار کند.

 

هادی مقیمی شناسایی و کارشناسی فروش کالا توسط دست‌فروش‌ها و فروش خانگی‌ها را حائز اهمیت دانست و افزود: فروش کالا توسط دست‌فروش‌ها و فروش خانگی‌ها از آسیب‌های بازار هستند و باید با راهکار اساسی و اصولی با آن‌ها برخورد شود.

 

فرماندار اردکان بر حضور بازاریان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تأکید و مطرح کرد: دولت به حضور بازاریان اعتقاد دارد و منتظر اعتماد کسبه برای تعامل دوسویه و تحقق اهداف طراحی‌شده برای صنوف مختلف است.

 

وی گفت: در اردکان ۳۵۰۰ بازاری وجود دارد که ۳۲۰۰ نفر از آن‌ها با پروانه کسب در قالب ۲۸ اتحادیه فعال تحت نظارت اتاق اصناف و ۳۰۰ نفر از آن‌ها بدون پروانه کسب فعالیت می‌کنند.

 

وی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را از مهم‌ترین انتخابات برشمرد و افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است و به همین سبب باید در انتخاب‌ها از محله‌گرایی و توجه به روابط فامیلی پرهیز شود.

 

فرماندار اردکان خاطرنشان کرد: مردم شریف اردکان تعیین‌کننده‌ صلاحیت همه تائید صلاحیت شدگان شورای اسلامی شهر اردکان هستند و با تأمل به نامزدهای دارای برنامه رأی خواهند داد.

 

هادی مقیمی بیان کرد: در سال‌های ۸۴ تا ۹۲ کشور بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار صادرات نفت داشت و دوران طلایی برای ایران بود که متاسفانه با سوءمدیریت نتیجه چندانی برای کشور حاصل نشد.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به اینکه در سال ۹۲ با تدبیر مردم، امید جاری شد؛ گفت: کشور در مسیر توسعه قرارگرفته و توسعه با آرامش و برنامه‌ریزی رخ می‌دهد.

 

فرماندار اردکان در پایان صحبت‌های خود ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم در مشارکتی گسترده و انتخابی آگاهانه، خاطرنشان کرد: دولت امانتدار آرای مردم خواهد بود و به انتخاب همه ایرانیان احترام خواهد گذاشت.