حضور فرماندار اردکان در جشنواره خوراک سالم
جشنواره «خوراک سالم» همزمان با آغاز هفته سلامت در اردکان برگزار شد.
 
صبح امروز دوم اردی‌بهشت، همزمان با آغاز هفته سلامت با حضور فرماندار، امام جمعه، مدیریت آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان اردکان جشنواره خوراک سالم در آموزشگاه دخترانه بنت‌الهدای اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، «هادی مقیمی» در این مراسم سلامتی را بزرگترین نعمت الهی عنوان کرد و اظهار داشت: کوتاهی در مسیر سلامتی صدمات جبران‌ناپذیری را به بارخواهد آورد و توجه به توصیه‌های پیشگیرانه با استفاده از غذای سالم تأثیر بسزایی در سلامتی جسم و روح خواهد داشت.
 
فرماندار اردکان با اشاره به اینکه موضوع سلامتی و جامعه سالم در حوزه جسم خلاصه نمی‌شود خاطرنشان کرد: بخش مهم سلامت، در حوزه روح و روان است.
 
وی با عنوان این مطلب که جامعه سالم به شادی و تفریح سالم نیز نیاز دارد اظهار داشت: هیچ‌کس مخالف تفریح و شادی سالم نیست و باید این برنامه‌ها در قالب جشنواره‌های شاد و همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری دیگر برگزار شود.
 
فرماندار اردکان ادامه داد: جامعه سالم جز با آموزش صحیح شکل نمی‌گیرد و باید آموزش‌ها در مقاطع ابتدایی و سنین پایین با آموزش قواعد زندگی و روش سالم زیستن در کودکان نهادینه گردد.
 
 مقیمی به لزوم برنامه‌ریزی‌های مناسب آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: نیمی از جمعیت جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند و متأسفانه با وجود رویه غلطی که از گذشته شکل گرفته؛ کمتر توجه و عنایتی به این حوزه صورت می‌گیرد که باید مسیر را برای فعالیت و استفاده از ظرفیت‌های گوناگون بانوان فراهم آوریم.
 
رئیس شورای سلامت شهرستان اردکان به اقدامات مثبت دولت تدبیر و امید در حوزه بانوان اشاره کرد و اظهار داشت: طی چندسال اخیر طرح‌های مختلفی در زمینه بانوان از سوی دولت برنامه‌ریزی یا به بهره برداری رسیده است که ازآن‌جمله می‌توان به مصوبه  ساخت اولین پارک تخصصی بانوان استان مصوب اشاره کرد.
 
گفتنی است در حاشیه این مراسم از نمایشگاه خوراک سالم با بیش از ۲۶۰ نوع غذا، آماده شده توسط دانش‌آموزان آموزشگاه بنت‌الهدای اردکان رونمایی و مورد بازدید مسئولان قرار گرفت.
 

02-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 03-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 04-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 05-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 06-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 07-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 08-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 09-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 10-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 11-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 12-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 13-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 14-Health_Ardakan.gov.ir.JPG 15-Health_Ardakan.gov.ir.JPG
بله