در جلسه امور کشتارگاه شهرستان به‌مناسبت عید سعید قربان مطرح شد
جلسه امور کشتارگاه شهرستان اردکان با موضوع نظارت بر وضعیت کشتارگاه اردکان در روز عید سعید قربان صبح امروز در محل فرمانداری اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان در این جلسه نظارت بیشتر به موضوع کشتار در روز عید قربان و توجه هر چه بیشتر به مباحث بهداشتی و شرعی کشتارگاه اردکان مورد تأکید قرار گرفت.
 
معاون فرماندار اردکان در این جلسه گفت: مخاطرات فراوان بهداشتی ذبح دام سبب می‌شود که این امر خطرات جدی در راستای انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام داشته باشد که در روز عید قربان با توجه به تعداد بالای کشتار دام این خطرات افزایش می‌یابد.
 
«مصطفی پوردهقان اردکان» با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو از ابتدای سال جاری در کشور اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع این بیماری و راه‌های انتقال آن از طریق دام، همزمان با کشتار روز عید قربان نظارت بیشتری از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان مرتبط صورت خواهد پذیرفت.
 
وی در پایان تأکید کرد: در صورت کشتار در محلی غیر از کشتارگاه اردکان از جمله کمیته امداد و موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) نظارت نماینده دامپزشکی و مأمور بهداشت صورت خواهد گرفت.
 
در این جلسه بر مواردی چون کنترل ورود و خروج افراد به کشتارگاه، کنترل موارد بهداشتی مرتبط با آب گرم، مناسب‌سازی سیستم گرمایش و سرمایش کشتارگاه، ضبط لاشه‌های مشکوک توسط شهرداری، ایجاد سکوی مناسب کشتار، برطرف‌کردن مشکلات فاضلاب کشتارگاه و همچنین نظارت شرعی بر کشتار توسط تیم چندنفره روحانیون به عنوان ناظر شرعی ذبح تأکید شد.