فرماندار اردکان در گفت‌وگو در ایرنا

فرماندار اردکان از سرلوحه قرارگرفتن شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در این شهرستان خبر داد و گفت: تحقق شعار سال موجب تقویت بنیه معیشتی مردم خواهد شد.

 

هادی مقیمی روز یکشنبه درگفت‌وگو با ایرنا افزود: مقام معظم رهبری با هوشمندی و توجه به شرایط اقتصادی کشور و با نام‌گذاری سال قبل نشان دادند که توجه ویژه‌ای به مقوله اقتصاد، ایجاد و حفظ اشتغال و تولید داخلی و مقاوم‌کردن اقتصاد کشور در برابر آسیب‌های اجتماعی دارند.

 

وی اضافه کرد: نام‌گذاری این سال پیام مهمی دارد که سمت و سوی فعالیت‌های کشور را برای یکسال مشخص می‌کند.

 

فرماندار اردکان با بیان این‌که بدون تردید مهمترین اولویت و دغدغه دولت تدبیر همین خواهد بود که بتواند در حوزه اقتصاد و معیشت کارهای بیشتری انجام بدهد؛ اظهار کرد: بر اثر برجام که مورد تأیید رهبری هم قرار گرفت گشایش‌هایی حاصل شد و در نتیجه بخشی از دارایی‌های بلوکه شده کشور را در خارج برگردانیم و مبادلات بانکی در حال انجام است؛ هر چند با دشواری زیادی روبرو است.

 

فرماندار اردکان تصریح کرد: امیدواریم با انجام تعهدات برجام کشورهای خارجی بتوانند اعتماد ما را برای ادامه کار جلب کنند.

 

مقیمی گفت: مبنای اقتصاد مقاومتی تکیه و استفاده از منابع داخلی، منابع انسانی داخل کشور و ایجاد باور در نیروهای داخلی است.

 

وی با بیان این‌که باید این موضوع با جدیت دنبال شود تا به یک فرهنگ برسیم و این باور در آحاد مردم تبدیل بشود افزود: از طرفی شهروندان و مردم هم این موضوع رابه باور تبدیل و بپذیریند که باید تلاش کنند تا که روی پای خود بایستند.

 

فرماندار اردکان تصریح کرد: دولت هم با جدیت این مورد را انجام می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: کارگروه مربوطه در شهرستان اردکان تشکیل و ادارات باید در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تلاش کنند، موانع را بردارند و تشویق کنند.

 

مقیمی ادامه داد: در این راستا باید کاری کرد تا سرمایه‌گذاران نیز ورود پیدا کنند و احیاناً واحدهایی که با تمام ظرفیت کار نمی‌کنند موانع آن‌ها هم برطرف شود تا بتوانند با حداکثر تولید کار کنند.

 

وی گفت: مسئولان سه قوه هم باید با یک تعامل خوب و برقراری رابطه ضمن حفظ اصول و ارزش‌ها، زمینه صادرات کالاها در دنیا به خصوص کشورهای همسایه را مهیا کنند.

 

مقیمی گفت: در اردکان ظرفیت‌های قابل توجهی وجود دارد و مردم باور دارند که در دل کویر و در بدترین شرایط آب و هوایی می‌توان کار کرد و تولید نمود همین باور باعث شد شهرستان اردکان کمترین نرخ بیکاری را داشته باشد و این افتخار را داریم که مردم سال‌های پیش اقتصاد مقاومتی را عملی کرده‌اند.