جلسه شورای اداری شهرستان اردکان

با حضور جناب آقای سراج معاون محترم سیاسی قوه قضائیه

معاون سیاسی رییس قوه قضاییه : 
بنای حل مشکلات قضایی را در اردکان داریم 

معاون سیاسی رییس قوه قضائیه:
بنای حل مسایل و مشکلات قضایی در حوزه ادارات و سازمان‌های این شهرستان را داریم .
ناصر سراج روز پنج‌شنبه در نشست شورای اداری شهرستان اردکان افزود: گام‌های بلندی برای حل مشکلات مردم برداشته شده است.
 وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های قوه قضائیه حضور در استان‌ها و مراکز شهرستان‌ها است تا از این طریق زمینه برای حل مشکلات هر منطقه فراهم شود.

معاون سیاسی قوه قضائیه با بیان اینکه مسایل و مشکلاتی که مربوط به دولت است نیز به گزارش رسیده و در تلاشیم با همکاری مجلس شورای اسلامی حل شود.

دشتی نماینده مردم اردکان در جلسه شورای اداری: ساختمان‌های قضایی در این شهرستان در شان  و شخصیت پرسنل  نیست  تصریح کرد: متاسفانه ساخت و ساز در استان یزد رتبه ۲۷ را دارد که باید نگاه ویژه‌ای به آن شود .
محمدرضا دشتی اردکانی اظهار داشت : پرسنل دادگستری  و قضات تا پاسی از شب در حال رسیدگی به پرونده‌ها هستند که هیچ راهکاری برای سختی کار آنها دیده نمی‌شود .
وی از کمبود نیرو در ادارات شهرستان اردکان گلایه کرد و یادآور شد : سه شرکت مشکلات زیادی برای ۱۰ هزار نفر سهام‌دار ایجاد کرده  و سرمایه‌های مردم را نابود نموده‌اند، پیگیری‌هایی صورت گرفته که بی نتیجه مانده است. 
دشتی اردکانی از قوه قضاییه درخواست کرد که به مشکل سهام داران این سه شرکت رسیدگی کند.

 

سرپرست فرمانداری اردکان نیز در جلسه شورای اداری شهرستان : کمبود منابع آبی، مخاطرات زیست محیطی، نداشتن زیرساخت‌های شهری به واسطه مهاجر پذیری اشاره و عنوان کرد : این شهرستان با مشکل کمبود بیمارستان، مدرسه، مراکز درمانی و آموزشی روبروست که باید چاره‌ای اندیشید .
حسین سبزواری گفت: تنها  آمار مثبت در اردکان کاهش طلاق  در سال جاری است که امیدواریم با حل مشکلات آمار ازدواج نیز افزایش یابد .
وی با بیان اینکه شهرستان اردکان با وسعت ۲۴ هزار کیلومتر مربع  دارای سه بخش عقدا ، مرکزی و  خرانق ، پنج دهستان و ۱۴۴ آبادی دارای سکنه می‌باشد  یادآور شد: 
جمعیت شهرستان بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ بیش از ۹۷ هزار نفر بوده است که به واسطه افزایش جمعیت و مهاجر پذیری شهرستان قریب به ۱۵۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود .
 سرپرست فرمانداری اردکان اظهار داشت : از نظر جمعیت  ۸۵درصد در  شهر و ۱۵ درصد در روستاها ساکن ،  ۵۵ درصد مرد  و ۴۵درصد زن می‌باشند.
سبزواری عنوان کرد: این شهرستان در دوران دفاع مقدس ۴۵۷شهید را تقدیم انقلاب اسلامی، یک هزار نفر جانباز ، ۷۴ آزاده و سه هزار و ۵۰ رزمنده در دفاع مقدس حضور داشته اند .

وی با بیان اینکه شهرستان اردکان به واسطه حضور علما و فضلا  و رشد فرهنگی و اجتماعی به یونان کوچک معروف است که به واسطه حضور صنعت بعد صنعتی آن نیز رونق گرفته است گفت: نرخ باسوادی در اردکان به ۹۶ درصد می‌رسد  و ۲۱هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز  و  ۷هزار و ۲۰۵ دانشجو در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند .