در دیدار تابش و محرابیان مطرح شد

تابش بر ایجاد ساز و کارهای مناسب برای جهت بخشیدن به فرایند شتابان توسعه اردکان و کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی ان تاکید کرد
اهتمام ویژه وزیر صنایع و معادن در حل مشکلات صنایع مستقر در اردکان
در پاسخ به دعوت"تابش"،"محرابیان" ظرف دو ماه آینده به استان یزد و اردکان سفر می کند

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در ملاقات با وزیر صنایع و معادن چالش ها و راهكارهاي رفع برخي موانع توليد و سرمايه گذاري در بخش صنعت و معدن کشور و بطور خاص استان یزد و شهرستان اردکان را مطرح نمود و خواستار تلاش برای مرتفع شدن آنها شد.
محمدرضا تابش در این ملاقات که در دفتر وزیر صنایع برگزار شد با تبریک انتخاب مجدد محرابیان به عنوان وزیر صنایع و معادن بر ارتقای سطح تعامل این وزارتخانه مهم با مجلس تاکید نمود و افزود : انتظار این است که در این دوره با تحلیل نقاط ضعف و قوت گذشته و هدفمندنمودن برنامه‌های آتی نسبت به رفع تنگناهای فراروی این بخش و توانمندسازی بخش خصوصی عمل شود و مجلس هم آمادگی دارد نسبت به تصويب لوايح و طرحهای لازم و رفع کاستی های موجود اقدام کند.
تابش کمبود نقدینگی در واحدهای تولیدی و صنایع کشور، ضعف سيستم بانكي و حضور پررنگ بخش دولتی در اقتصاد را از جمله معضلات کنونی نام برد و اظهار امیدواری کرد با ایجاد بستر مناسب برای صنعتگران و نیروهای جوان کشور و رفع معضلات موجود بتوان به راهبر توسعه صنعتی که نتیجه آن رسیدن به یک توسعه متوازن و پایدار است جامه عمل پوشاند.
نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند شتابان صنعتی شدن شهرستان اردکان بر ایجاد ساز و کارهای مناسب برای جهت بخشیدن به این فرایند توسعه ای با در نظر گرفتن نیازهای مردم اردکان و شتاب بخشیدن در دستیابی به توسعه متوازن و پایدار و کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی ناشی از اجرای پروژه ها تاکید نمود.
تابش به برنامه ریزی صورت گرفته جهت افتتاح پروژه فولاد غدیر در اواخر سالجاری اشاره کرد و از تاخیر در تامین گاز این پروژه انتقاد و رسیدگی به این امر را خواستار شد. وی همچنین تامین تسهیلات مورد نیاز جهت کارخانجات کاشی ، احداث نیروگاه 500 مگاواتی مستقر در مجتمع گندله سازی، صدور مجوزهای لازم جهت تامین آب و گاز پروژه های فعال در این مجتمع و صدور مجوز محیط زیست برای احداث منطقه ویژه فولاد در اردکان را که در حال نهایی شدن است را خواستار شد.
نماینده مردم اردکان همچنین با تشکر از اهتمام وزیر صنایع در خصوص حل بخشی از مشکلات کارخانه پوشش گستر اردکان،رکود بازار و پائین آمدن نرخ محصولات تولیدی و عدم پرداخت مابقی طلب این شرکت از کارخانجات بزرگ خودروسازی را باعث عدم حل مشکلات باقیمانده دانست و خواستار پرداخت بدهی و افزایش خرید این شرکتها از کارخانه پوشش گستر شد.
وی در ادامه با برشمردن روند ساخت و مشکلات فراروی پروژه احداث کارخانه الکترود گرافیتی که به عنوان حلقه تکمیل کننده چرخه فولاد از آن یاد می شود بر حل مشکلات این پروژه و تحقق وعده های داده شده تاکید نمود.
تابش همچنین استعداد جوانان اردکانی در رشته های مختلف ورزشی را کم نظیر دانست و افزود:جهت شکوفایی این استعدادها و گسترش ورزش همگانی و قهرمانی در نظر داریم تا با تاسیس باشگاهی متناسب با استعدادهای ورزشی این شهرستان و دائر نمودن رشته های مختلف ورزشی جهت تحقق خواست جوانان این شهرستان اقدام کنیم که پشتیبانی مالی صنایع مستقر در شهرستان گامی مهم در عملی نمودن این مهم می باشد.
در ادامه وزیر صنایع و معادن نیز با تشکر از نماینده مردم اردکان درخصوص پیگیری و حل معضلات بخش صنعت و معدن،ملاقاتهای متعدد خود با وی را گواه این امر دانست و با اشاره به وجود صنایع مهم و ملی در استان یزد و شهرستان اردکان، بر استفاده از نیروهای مجرب در این بخش تاکید نمود.
همچنین وزیر صنایع برای اجابت درخواستهای "تابش" و رفع مشکلات صنایع مستقر در اردکان در مذاکره تلفنی با مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران خواستار اجرایی شدن پروژه الکترود گرافیتی اردکان و ارائه مستمر گزارش پیشرفت آن شد و تاخیر در آن را غیرقابل قبول دانست.محرابیان درخصوص تسهیلات مورد نیاز مجتمع گندله سازی و کارخانجات کاشی اردکان در مذاکره تلفنی با مدیرعامل بانک صنعت و معدن مساعدت در اینخصوص را خواستار شد.وی همچنین از مدیران شرکتهای خودروسازی سایپا و ایران خودرو خواست تا همکاری و حداکثر مساعدت را در خصوص حل مشکلات شرکت پوشش گستر اردکان تا حصول نتیجه انجام دهد. همچنین در تماس تلفنی با قائم مقام شرکت ملی گاز ایران حل مشکل گاز پروژه گاز فولاد غدیر اردکان در اسرع وقت خواستار شد.محرابیان درخصوص کمک به ورزش شهرستان اردکان،مراکز آموزش عالی و سایر درخواستهای نماینده اردکان معاون صنایع معدنی خود را مامور پیگیری و اقدام در این خصوص نمود تا ضمن هماهنگی با نماینده مردم اردکان نتیجه امر را جهت صدور دستورات لازم ارائه نماید.
همچنین "محرابیان" در پاسخ به دعوت "تابش" برای سفر به استان یزد و اردکان جهت بازدید از پروژه های مهم صنعتی آن و دیدار با مسئولان و صاحبان صنایع استان،وعده داد تا ظرف دو ماه آینده این سفر انجام شود.