به گفته شهردار اردكان :
"ابوالفضل وکیلی " بیان داشت :
بررسی و تامین اعتبار ساماندهی مرکز دفع زباله در زمينه تفكيك از مبدا،مسيرهاي جابه جايي ماشين الات ، مكانيزه نمودن وجمع اوري زباله ها می باشد که خود برای سلامت شهر موثر است.
وی اظهار داشت: دومین طرحی(طرح ساماندهی ترافیک شهر) که اردکان ،اولین شهر در ارائه آن دراستان یزد بوده و با مشاور صلاحیت دار قرار داد بسته شده است.
وی اشاره نمود: با تهيه اين طرح روان سازي ترافيك وتقاطع هاي مشكل ساز و ساماندهي حمل ونقل شهري برنامه ریزی و حل می شود.
وکیلی از جمله مسائل مهم شهر را سیما و منظر شهر دانست و اضافه نمود:در این خصوص نیز بافت قديم شهر در سه محور ورودي اردكان 900هكتار بافت زنده و يك پارچه دارد كه تبديل به مجموعه كم نظير شده است.
وی گفت: احياي بافت در سه محور دروازه سيف اردكان،دروازه بازار نو و سمت مسجد زيرده كه هر سه ختم به مسجد جامع می شود، حفظ شده است.
وي از جمله عمليات اجرايي در خصوص طراحي ،مرمت و بازسازي بازار چهارسوق ، ميدان سنگ و محوطه اطراف مسجد جامع را از سال 86 با اعتبار 4 ميليارد ريال با هدف جذب گردشگر ، دانست.
وكيلي گفت:براي فضاي شهر طرح جداسازي اب شرب از اب خام تهيه ،تصويب و ارسال شده كه در اين زمينه 9 ميليارد ريال اعتباراختصاص يافته كه يك سوم اين اعتبار سازمان شهرداري كشور ، مابقي استانداري و شهرداري تامين و پرداخت نموده اند.
وي اظهار داشت:با تامين اين اعتبار كليه مسیرهای آبرسانی و آبیاری فضای شهری در قالب لوله گذاری انجام شده و به جای استفاده آب شرب از چاه های موجود در شهر بهره مند و اين خود در صرفه جويي موثر است.
وي اشاره نمود: کلیه فعالیتها ، نگهداری و احداث فضای سبز به بخش خصوصی واگذار شده و فقط شهرداری بربهبود کمی ،کیفی وضعیت فضای سبز در سطح شهر نظاره گر است.