هم‌‌زمان با هفته دولت
همزمان با هفته دولت با حضور فرماندار اردکان، معاون آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی، بخشدار خرانق و جمعی دیگر از مسئولان فاز اول استخر ذخیره آب روستای هامانه در بخش خرانق به بهره‌برداری رسید.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، هادی مقیمی در آیین افتتاحیه این پروژه، افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های هفته دولت را فرصتی برای گرامی‌داشت یاد و خاطره خدمت‌گزاران شهید دولت یاد کرد و افزود: توسعه کشور مستلزم توجه همه‌جانبه به بخش زیرساخت به‌ویژه در روستاهاست.
 
 
فرماندار اردکان خاطرنشان کرد: بسترسازی و اشتغال زمینه زندگی و مهاجرت معکوس به روستاها را فراهم خواهد آورد و این بستر با تلاش در حفظ آب و رونق کشاورزی به‌دست خواهد آمد.
 
 
وی با اشاره به تکمیل فاز اول پروژه استخر ذخیره آب روستای هامانه اظهار داشت: اولویت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های حفظ آب کشاورزی و استفاده از آب‌های سطحی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد که طبق برنامه‌ریزی سازمان جهادکشاورزی و حمایت فرمانداری و بخشداری امروز شاهد بهره‌برداری از فاز اول استخر ذخیره آب روستای هامانه هستیم و تا پایان سال نیز فاز دوم این طرح به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
 
سیدعلی حسینی‌پور معاون فنی جهاد کشاورزی نیز در ادامه با اشاره به اهمیت این پروژه در ذخیره‌سازی آب‌های سطحی و سیلاب‌ها و نیز سرریز آب‌های فصل بارش اظهارداشت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ٣ میلیارد و پانصد میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است.
 
 
وی افزود: این استخر ذخیره آب با ظرفیت ۱۴ هزار مترمکعب در طول فصول کم‌بارش در بخش آب کشاورزی این روستا به کمک کشاورزان خواهد آمد.
 
 
حسینی‌پور در پایان به سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد و پانصد میلیون ریالی این سازمان برای تکمیل فاز اول این پروژه اشاره کرد و افزود: برای فاز دوم استخر ذخیره آب روستای هامانه بیش از ۱ میلیارد و پانصد میلیون ریال دیگر مورد نیاز است.
 
 
گفتنی است پس از بهره‌برداری از فاز اول استخر ذخیره آب روستای هامانه، فرماندار اردکان یک واحد تمام‌مکانیزه مرغداری را در روستای سپیدان و پارک روستایی و دفتر دهیاری و شورای اسلامی روستای ساغند را نیز افتتاح کرد.
 
 

01-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 02-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 03-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 04-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 05-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 06-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 07-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 08-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 09-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 10-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 11-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 12-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 13-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 14-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 15-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG 16-Kharanagh-Dolat96-Ardakan_gov_ir.JPG
بله