صبح امروز انجام شد:
فرماندار اردکان در مراسم تحلیف اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر اردکان ضمن سپاس از حضور مردم گفت: مشارکت کم‌نظیر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها فرصت مناسبی برای کشور خلق کرد که باید با خدمت بی‌منت، پاس داشته شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه شوراها رسیدگی به مشکلات مردم از طریق تقویت ارتباطات و کمک به حفظ آرامش موجود در جامعه از طریق خدمات‌رسانی شایسته است.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان اظهار داشت: حضور اعضای باتجربه در بین اعضای شورای پنجم شهر اردکان نقطه قوت و امیدی است که نوید اقدامات مؤثر، کارشناسی‌شده و دور از حاشیه برای پیشرفت و اعتلای شهر و توسعه همه‌جانبه آن می‌دهد.
 
مقیمی، توجه بیشتر به حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی را خواستار شد و گفت: شورای پنجم با توجه به رشد جمعیت و حضور مهاجران باید اقدامات مناسبی را در این حوزه تعریف و اجرایی کند.
 
فرماندار اردکان بر لزوم پرهیز از محله‌گرایی و تصمیمات غیرکارشناسی تأکید کرد و گفت: شهروندان طبق قانون حق دارند از مصوبات شوراها آگاه شوند و با این اقدام، مشکلات رسانه‌ای که شورای چهارم را مبتلا کرده بود؛ کاهش خواهد یافت.
 
در ادامه و با تشکیل هیئت رئیسه سنی؛ متن سوگندنامه اعضای شورای اسلامی شهر اردکان توسط عباس امیری اردکانی؛ رئیس سنی شورا قرائت و به امضای همه اعضا رسید.
 
در پایان؛ با رأی‌گیری از میان اعضا؛ ترکیب شورای اسلامی شهر اردکان در دوره پنجم به شرح زیر تعیین شد:
 
رئیس: محمدعلی مروتی با ۶ رأی موافق و ۱ رأی مخالف
نایب‌رئیس: شهرام گل با ۷ رأی موافق
خزانه‌دار: سیدمحمد حسینی‌پور اردکان با ۷ رأی موافق
منشی‌های اول و دوم: حسن رضاپور میرصالح و محمدجواد شاکر
نماینده شورای شهر اردکان در شورای اسلامی شهرستان: عباس امیری اردکانی