فرماندار اردکان در جشن «شکوفه‌ها و غنچه‌ها»
صبح امروز (چهارشنبه ۲۹ شهریور ۹۶) مراسم استانی جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها به‌صورت نمادین با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، فرماندار، ائمه‌جمعه و مسئولان محلی در دبستان خیری عصمت وکیلی احمدآباد اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این مراسم از آموزش و پرورش به‌عنوان زیربنایی‌ترین و اساسی‌ترین بخش توسعه کشور یاد کرد و گفت: اگر توجه لازم صورت بگیرد، تحولات بنیادین در جامعه انجام خواهد شد.
 
فرماندار اردکان از آموزش‌وپرورش به عنوان یک جامعه بزرگ یاد کرد که که همه خانواده‌ها با آن ارتباط دارند و آن‌گاه با اشاره به اهمیت امر آموزش گفت: دولت، ادارات و تمام دستگاه‌ها باید با جامعه فرهنگیان همکاری لازم را داشته باشند.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به این‌که رشد جمعیت اردکان ۴.۷ درصد است؛ افزود: باید متناسب با این رشد، توجه ویژه‌ای به تجهیز و توسعه مدارس و فضاهای آموزشی صورت گیرد.
 
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد نیز با بیان این‌که ۴۰ هزار نفر دانش‌آموز کلاس‌اولی در ۲ هزار کلاس تحصیل خود را آغاز می‌کنند؛ توفیقات دانش‌آموزان شهرستان اردکان در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، قرآنی و... را حاصل تلاش خانواده‌ها و همدلی و همکاری مسئولان در مباحث مربوط به آموزش‌وپرورش دانست.
 
احمد شیرزاد همچنین از نواخته‌شدن زنگ مهر سال ۹۶ به دست استاندار یزد خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جاری نزدیک به ۲۴۰ هزار دانش‌آموز در قالب ۱۰ هزار کلاس و ۱۸۰۰ آموزشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد.
 
امام‌جمعه اردکان نیز در این جلسه مسئولان را به تلاش خالصانه در انجام وظایف خود توصیه کرد و گفت: رشد کمی و کیفی رتبه‌های کنکور شهرستان اردکان نشانه‌ای از برنامه‌ریزی صحیح و اصولی در این حوزه است.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاکر، آموزش تعهد و تدین به دانش‌آموزان را باقیات‌الصحات دانست و بر وظیفه خطیر معلمان در ایفای نقش انبیا تأکید کرد.
 
امام‌جمعه اردکان همچنین با تقدیر از کمک‌های خیران مدرسه‌ساز، به صنعتی‌شدن اردکان اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود فضاهای آموزشی به میزان ۱۱ مدرسه، باید مدارسی با مشارکت صنایع مستقر ساخته شود.
 
در این مراسم، زنگ نمادین مدارس پیش‌دبستانی با عنوان «شکوفه‌ها و غنچه‌ها» به صدا درآمد و این مدارس در سراسر استان کار خود را در سال تحصیلی جدید آغاز کردند.