هادی مقیمی خبر داد:
فرماندار اردکان در جلسه هماهنگی ساخت فضاهای بهداشتی بخش خرانق گفت: سلامت و حوزه بهداشت در دولت تدبیر جزو اولویت‌هاست که در قالب طرح تحول نظام سلامت با جدیت دنبال می‌شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان٬ هادی مقیمی با اشاره به این‌که در دولت تدبیر و امید ساخت خانه‌ها و مراکز بهداشت و درمانگاه‌ها در روستاها آغاز شده است؛ شروط ماندگاری جمعیت در روستاها را اشتغال٬ بهداشت و آموزش و پرورش دانست و افزود: در منطقه خیرانی وجود دارند که می‌توان از ظرفیت آن‌ها برای توسعه مناطق کم‌تر توسعه‌یافته استفاده کرد.
 
فرماندار اردکان گفت: ساخت خانه بهداشت در ساغند از توابع بخش خرانق با جدیت دنبال می‌شود و با توجه به فرسودگی خانه بهداشت خرانق٬ با کمک فرمانداری و دانشگاه٬ ساخت مرکز بهداشت خرانق٬ خانه پزشک و سرایدار آغاز خواهد شد.
 
جعفری؛ مدیرگروه گسترش شبکه‌های بهداشتی٬ درمانی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در این جلسه با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: طی دوسال اخیر فعالیت عظیمی از سوی دولت در بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بهداشت و درمان صورت گرفته که طرح تحول سلامت نماد این اقدامات ارزشمند است.
 
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت و درمان کشور استانداری و دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص ساخت و تجهیز ۱۶۷ مرکز خدمات‌دهی در حوزه سلامت استان اظهار داشت: این مراکز در قالب مراکز جامع سلامت، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت در بخش‌های مختلف استان یزد شروع و یا در دست ساخت است.
 
وی افزود: سرمایه‌گذاری ساخت این مراکز به‌صورت مشارکت ۵۰ درصدی وزارتخانه و ۵۰ درصد دیگر از سوی اعتبارات استانی، شهرستانی و خیری خواهد بود.
 
سید محمد پورهاشمی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان نیز در این جلسه با اشاره به ساخت و تعمیر و نیز نوسازی مراکز با عمر بالای ۲۵ سال، گفت: در شهرستان اردکان ۱۷ مرکز در برنامه‌ریزی وزارتخانه قرار گرفته است.
 
وی افزود: از این تعداد مراکز ۱۳ مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت و پایگاه سلامت در مراحل مختلف ساخت قرار دارد که ۴ مرکز دیگر نیز به‌زودی وارد مرحله مناقصه و شروع کار خواهد شد.