بمناسبت گرامیداشت روز درختکاری انجام شد
در مراسمی که به این منظور با حضور سردار اله دادی فرمانده سپاه الغدیر ،فرماندار اردکان ومدیرکل منابع طبیعی استان وجمعی از مسئولین شهرستان اردکان در مرکز آموزش رزم مقدمی ولیعصر اردکان برگزار شد سرهنگ کمالی فرمانده پادگان ولیعصرضمن خیر مقدم و تبریک هفته وحدت به اهمیت فضای سبز در مراکز آموزشی سربازان اسلام اشاره نمود و با ارائه گزارشی گفت :تا کنون در قریب به 25 هکتار از اراضی این پادگان پوشش گیاهی اجرا شده است ولی بدلیل اقلیم نامناسب وعدم مرغوبیت خاک نگهداری آن بسیار دشوار می باشد .
سرهنگ کمالی با بیان اینکه 1530 هکتار زمین در تملک پادگان است خواستار مساعدت بیشتر مسئولین منابع طبیعی استان در ایجاد فضای سبز این زمینها باعنایت به قرار گرفتن در جوار امامزاده میر شمس الحق ووجود موقعیت مناسب برای ایجاد یک محل زیارتی تفرحی برای سربازان ومردم شد .
در ادامه سردار اله دادی بسیاری از زیانهای  ایجاد شده برای بشر در طبیعت را ناشی از عدم آگاهی مردم در اهمیت نعمت فضای سبز ومنابع طبیعی دانست و گفت اگر با استفاده از فرصتهای خوبی که در هفته منابع طبیعی به دست می آید سطح آگاهی های مردم را بالا ببریم خیلی از تخریب های نابجا در طبیعت ر خ نخواهد داد.
مهندس عالم مدیر کل منابع طبیعی استان نیز با ذکر پاره ای از بیانات مقام معظم رهبری در اهمیت منابع طبیعی بر وجوب آشنایی مردم با فرهنگ منابع طبیعی تاکید نمود وگفت در این فرهنگ البته اگر به صورت صحیح تبیین شود حتی یک بوته خار هم ارزشمند است و می تواند ازجهات مختلف سود دهی داشته باشد لذا همه بخش های اجتماعی باید در گسترش معارف این فرهنگ تلااش نمایند .
فرماندار اردکان با متذکر شدن پاره ای از نکات در خصوص عملیاتی نمودن مباحث دانشگاهی خواستار به کار بستن پایان نامه های دانشگاهی و اثر بخشی وعملی کردن تئوریهادر زمینه منابع طبیعی وفضای سبز  گردید .
روستایی در این زمینه گفت امروزه در دانشگاه های ما روزانه دهها مقاله و پایان نامه وپروژه ارائه می شود که خیلی از آنها بایگانی شده وبه مرور به فراموشی سپرده می شود که بایستی برای به کار بستن تئوریهای دانشجویی و انجام تحقیقات عملیاتی برنامه ریزی گردد .
در پایان این مراسم تعدادی نهال توسط مسئولین در پادگان کاشته شد .
گفتنی است در مراسمی مشابه با کاشت نهال در کارخانه گندله سازی اردکان فرهنگ درختکاری گرامی داشته شد . ضمنا در مراسم دیگری که بعد از ظهر امروز از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور  و اداره منابع طبیعی برگزار می شود تحت عنوان کاروان سبز مردم اردکان در پارک کوهستان با کاشت نهال این روز را گرامی خواهند داشت .