يک دوره آموزشي قرائت سطوح 1و 2 ويژه عوامل کاروانهاي حج در اردکان برگزار شد.
 
کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان يک دوره آموزشي در قالب آموزش قرائت قرآن کريم ويژه کارگزارن حج برگزار نمود.
 
در اين دوره که آزمونهاي نهايي آن روز پنجشنبه 3 ارديبهشت ماه به اتمام رسيد 15 نفر از مديران و معاونان حج عمره و تمتع آژانسهاي مسافرتي شهرستان اردکان آموزشهاي لازم در زمينه قرائت قرآن کريم را فرا گرفتند.
 
آموزش قرآئت سطح 1 و 2 به همراه تجويد الصلواه از مواردي بود که در اين دوره آموزش داده شد .
 
قرار است به قبولشدگان در اين دوره ها گواهينامه قرائت سطوح   1و 2 اعطا شود.
 
شرکت روحانيون طرح هجرت اردکان در آزمونهاي دوره اي تفسير قرآن کردند
8 نفر از روحانيون طرح هجرت کوتاه و بلند مدت شهرستان اردکان صبح 5 شنبه 3 ارديبهشت ماه در آزمونهاي دوره اي تفسير قرآن کريم شرکت نمودند.
 
روحانيون طرح هجرت مستقر در مناطق شهري و روستايي اردکان صبح 5 شنبه 3 ارديبهشت ماه د رمحل سالن امام علي(ع) اردکان گرد هم آمدند و در آزمونهاي دوره اي تفسير قرآن کريم شرکت نمودند.
 
د راين برنامه هر يک از روحانيون به سئوالات تفسيري از اجزاي مختلف قرآن کريم پاسخ دادند.
 
            مرکز طرح هجرت دفتر تبليغات اسلامي قم اعزام کننده روحانيون طرح هجرت به منظور استقرار در روستاها و مناطق فاقد روحاني مي باشد که با همکاري سازمان تبليغات اسلامي مقدمات تبليغ ديني در اين روستاها فراهم مي شود.
 
اجراي آزمونهاي دوره اي در زمينه هاي تفسير و مسائل فقهي به منظور باز آموزي و ارتقاء سطح علمي روحانيون اعزامي برگزار مي شود.
 
در سال جديد در اردکان 1 خانه عالم به بهره برداري مي رسد و 3 خانه عالم ديگر توسعه و تجهيز مي شود.
 
رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان از روند توسعه خانه هاي عالم روستاهاي اين شهرستان بازديد کرد.
 
ايشان در بازديد از خانه عالم روستاي هفتادر در 35 کيلومتري شهر اردکان و در جمع اهالي اين روستا با اشاره به لزوم فرآهم سازي ابزار و مقدمات امور تبليغي براي استقرار روحاني در يک منطقه به پيشرفت 70 درصدي خانه عالم اين روستا اشاره نمودو ابراز اميدواري کرد که به زودي اين روستا نيز از نعمت روحاني دائمي بهره مند خواهد شد.
 
در ادامه اين برنامه از خانه هاي عالم عقدا و شمس آباد نيز بازديد شد.
 
طلاب و روحانيون اردکاني در جلسه اي به طرح مباحث مربوط به امور ديني و تبليغي شهرستان پرداختند.
 
به همت اداره تبليغات اسلامي اردکان جلسه بحث آزاد با حضور طلاب و روحانيون و ائمه جماعات   شب پنجشنبه 2/2/88 در محل سالن امام علي(ع) اردکان برگزار شد.
 
 در اين جلسه که امام جمعه , امام جمعه موقت , مسئولين حوزه هاي علميه خواهران و برادران و رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان حضور داشتند چند تن از طلاب و روحانيون جوان به طرح ديدگاهها و انتظارات خود در زمينه هاي فرهنگي و تبليغي پرداختند.
 
مطالبات علمي و تخصصي طلاب , فراهم نمودن زمينه هاي تعامل دستگاههاي فرهنگي با حوزه علميه , تامين منابع تحقيقي جهت طلاب , بهره مندي ائمه جماعات از ابزار تبليغي در مناسبتهاي ملي و مذهبي از جمله مواردي بود که در اين جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
 
در اين جلسه هر يک از طلاب بدون هماهنگي قبلي و تنها با درخواست حضوري به ارائه مباحث خود پرداختند که اين امر با استقبال بسيار خوبي از سوي حضار روبرو شد.
 
300 نفر اردکاني در مسابقه فرهنگي ديني نسيم معرفت شرکت نمودند.
 
مسابقه نسيم معرفت از سوي اداره کل تبليغات اسلامي استان يزد و در سراسر استان برگزار شده است که 300 نفر اردکاني در اين مسابقه شرکت نمودند.
 
برگه هاي پاسخنامه مسابقه نسيم معرفت از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان تحويل اداره کل گرديد .
 
جزوات اين مسابقه در طول ماه فروردين سال جاري در بين علاقمندان توزيع شد .
 
يکدوره مسابقه کتابخواني به مناسبت سالروز شهادت استاد شهيد مطهري در اردکان برگزار مي شود.
 
 
 
در آستانه فرارسيدن 12 ارديبهشت سالروز شهادت استاد متفکر شهيد مرتضي مطهري تبليغات اوليه و ثبت نامه جهت برگزاري مسابقه انديشه سبز در اردکان آغاز گرديد.
 
اين مسابقه از متن کتاب انسان و ايمان استاد شهيد مرتضي مطهري برگزار خواهد شد . گفتني است کتاب ويژه اين مسابقه با 40 درصد تخفيف در اختيار ثبت نام کنندگان قرار مي گيرد.
 
اين مسابقه 15 ارديبهشت ماه در محل مصلاي اردکان برگزار مي شود.
 
مرکز مطالعاتي شهيد مطهري اردکان با همکاري دستگاههاي فرهنگي و تبليغي برگزار کننده اين مسابقه مي باشند.
 
به مناسبت 5 ارديبهشت سالروز حمله مفتضحانه آمريکا در صحراي طبس مقالاتي جهت قرائت در برنامه هاي ويژه اين روز در مدارس ارسال شد.
 
از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان و به منظور گرامي داشت 5 ارديبهشت سالروز حمله مفتضحانه آمريکا در صحراي طبس تعدادي مقالات در خصوص شرح واقعه اين روز تاريخي به مدارس اردکان ارسال شد.
 
در بخشهايي از اين مقالات به توجهات ويژه خداوند سبحان به حفظ نظام انقلاب اسلامي اشاره شده است که در آن لشکريان خداوند مستکبرين را در هم مي کوبند و موجبات خشنودي مومنان را فراهم مي آورند.
 
قرار است اين مقالات در مراسم گرامي داشت اين روز که در مدارس سطح شهرستان اردکان اجرا مي شود قرائت گردد.
 
ويزه نامه توفان شن به مناسبت 5 ارديبهشت در مساجد سطح شهر اردکان توزيع شد.
 
همزمان با 5 ارديبهشت سالروز حمله شکست نظامي امريکا در طبس ويژه نامه توفان شن با محتواي معرفي اين روز بزرگ تاريخي در مساجد شهرستان اردکان توزيع شد.
 
در اين ويژه نامه به معرفي کامل واقعه صحراي طبس پرداخته شده است .
 
معرفي شهيد منتظر قائم , مصاحبه با شاهدين اين واقعه و پيام امام جمعه استان و استاندار يزد از مطالبي است که در اين ويژه نامه درج شده است.
 
بيش از 200 نسخه از اين ويژه نامه در سطح مساجد و مراکز اداري اردکان توزيع شد.
 
عصر جمعه 4 ارديبهشت ماه همايش گفتمان ديني با موضوع مهارتهاي زندگي در محل مسجد انقلاب شهرک علوي شهرستان اردکان برگزار شد.
 
از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان همايش گفتمان ديني با موضوع مهارتهاي زندگي از ديدگاه قرآن با حضور جمعي از بانوان شهرک انقلاب اسلامي اردکان برگزار شد.
 
در اين همايش حجت الاسلام کوثري به شيوه هاي اسلامي زيستن اشاراتي داشت و راههاي کسب معنويت در زندگي را برشمرد.
 
ايشان بهره مندي از فرامين قرآن در رسيدن به قله هاي رفيع رستگاري در زندگي را از اساسي ترين لازمه هاي انسان کامل دانست و انسان پويا را انساني معرفي کرد که در حال پيشرفت و تعالي به سوي معبود است.
 
حکمت در گفتار ايشان پلکان ترقي انسان به سوي کامل شدن بيان شد و راههاي به دست آوردن حکمت جز تلاش و همت و اراده نخواهد بود.
 
در ادامه اين همايش استاد جلسه به پرسش هاي مطرح شده پاسخ گفتند.
 
 
فعالين قرآني ترک آباد در يک کارگاه آموزشي گفتمان ديني به بررسي ابعاد مختلف اعجاز قرآن کريم پرداختند.
 
از سوي کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان يک دوره کارگاه آموزشي گفتمان ديني با موضوع اعجاز قرآن با حضور جمعي از فعالين قرآن خانه قرآن روستاي ترک آباد اردکان برگزار شد.
 
در اين کارگآه آموزشي يکي از اساتيد قرآني به تشريح ابعاد اعجاز قرآن کريم پرداخت . اعجاز عددي قرآن کريم , پيشگويي هاي قرآني , اعجاز علمي قرآن کريم و ... از جمله مواردي بود که مورد بررسي قرار گرفت.
 
ايشان در ادامه سخنانش افزود پيشرفت علم و تکنولوژي هر روز دريچه اي تازه به روي ما مي گشايد که شاهد اعجاز قرآن در ابعاد جديد تري خواهيم بود.
 
در اين جلسه هر يک از شرکت کنندگان مباحثي پيرامون اعجاز قرآن کريم بيان نمودند.
 
اين برنامه صبح جمعه 4 ارديبهشت ماه در محل خانه قرآن ترک آباد از توابع اردکان و با حضور 30 تن از فعالين قرآن اين روستا برگزار شد.
 
 
در مراسمي از زحمات و تلاش دست اندرکاران مسابقه بزرگ عيدانه قدر داني شد.
 
به دنبال برگزاري مسابقه عيدانه و معرفي برندگان اين مسابقه در مراسمي شب 2 ارديبهشت ماه در محل اداره تبليغات اسلامي اردکان برگزار شد از روحانيون همکار در اين مسابقه تجليل به عمل آمد.
 
در اين مراسم حجت الاسلام حاجي اسماعيلي رئيس اداره تبليغات اسلامي اردکان با اشاره به شرکت بيش از 800 نفر از جوانان تحصيلکرده در اين مسابقه حضوري ارتقاء معلومات ديني و قرآني شرکت کنندگان را از اهداف برگزاري اين مسابقه برشمرد.
 
در اين مراسم 7 تن از روحانيون و ائمه جماعات مساجد که در برگزاري اين مسابقه همکاري داشتند مورد تقدير و تجليل قرار گرفتند و به هر يک از آنها هداياي اهدا شد.
 
 
نمايشگاه زمين پاک با ارائه پوسترهايي با محتواي آيات و روايات در اين زمينه در اردکان برپا گرديد.
 
 
به همت جمعي از دانشجويان شهرستان اردکان نمايشگاهي با موضوع زمين پاک از روز شنبه 5 ارديبهشت ماه آغاز به کار کرد.
 
اداره تبليغات اسلامي اردکان نيز با ارائه پوسترهايي با محتواي آيات قرآني در موضوع زمين و طبيعت و همچنين رواياتي از ائمه معصومين در موضوع بهره مندي از مواهب طبيعي در اين نمايشگاه همکاري داشته است.
 
اين نمايشگاه به مدت يک هفته پذيراي بازديد کنندگان خواهد بود.
 
اسامي 56 نفر از برندگان مسابقه بزرگ عيدانه اعلام شد.
 
به دنبال برگزاري مسابقه بزرگ عيدانه در 21 فروردين ماه سال جاري 56 نفر از برندگان اين مسابقه معرفي شدند.
 
قابل ذکر است اين مسابقه به صورت کتبي و حضوري در 26 مسجد و مرکز فرهنگي و قرآني شهرستان اردکان و با حضور بيش از 900 نفر برگزار شده است.
 
آمار و اسامي برندگان اين مسابقه به شرح زير مي باشد.
 
در جلسه اي تصميمات لازم براي تجهيز خانه قرآن روستاي ترک آباد اتخاذ شد.
 
در جلسه اي با مسئول و جمعي از دست اندر کاران خانه قرآن روستاي ترک آباد و مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان تصميماتي در خصوص تجهيز و تکميل خانه قرآن روستاي ترک آباد اتخاذ شد.
 
اعطاي لوازم اداري و آموزشي ، تزئينات داخلي محل فعلي خانه قرآن و اعطاي قرآن و رحل به اين خانه قرآن از جمله مواردي بود که به تصويب رسيد.
 
خانه قرآن روستاي ترک آباد تنها خانه قرآني روستايي شهرستان اردکان است که کليه فعاليتهاي قرآني در روستاي تر ک آباد را تحت پوشش خود خواهد داشت.
 
در سه ماهه اول سال 88 بيش از 10 گفتمان ديني از سوي اداره تبليغات اسلامي اردکان اجرا مي شود.
 
طرح گفتمانهاي ديني در دو قالب گفتمانهاي کارگاهي و همايشي در سالهاي گذشته با استقبال بسيارخوبي از سوي جوانان و نوجوانان روبرو بوده است .
 
در راستاي تداوم اين طرح فرهنگي و تبليغي اداره تبليغات اسلامي اردکان در سه ماهه اول سال جديد 10 مورد گفتمان ديني برگزار خواهد نمود.
 
گفتمانهاي ديني با موضوعات ؛ جايگاه زن در اسلام ، حجاب و عفاف ، آسيبهاي اجتماعي ، مهارتهاي زندگي ، نواوري و شکوفايي ، ... و با حضور جوانان و نوجوانان در مراکز فرهنگي وديني و مساجد برگزار مي شود.
 
در سال جديد 8 دوره طرح آموزشي رحمت برگزار خواهد شد.
 
مسئول کانون قرآن اداره تبليغات اسلامي اردکان با اعلام اين خبر از برگزاري 10 دوره موفق طرح آموزي رحمت در دو دوره شش ماهه در سال گذشته و با شرکت 480 نفر از بانوان خانه دار ياد کرد و افزود در نظر است در سال جديد نيز اين طرح با کيفيت بالاتري برگزار شود.
 
طرح آموزشي رحمت ويژه بانوان خانه دار برگزار مي شود که در اين طرح زنان خانه دار با معارف اسلامي و مهارتهاي زندگي ديني آشنا مي شوند.
 
اولين گردهمايي طلاب و روحانيون شهرستان اردکان در سال نوآوري و شکوفايي چهارشنبه شب اين هفته برگزار مي شود.
 
بنا به اعلام اداره تبليغات اسلامي اردکان چهارشنبه شب اين هفته با حضور طلاب و روحانيون شهرستان اردکان اولين گردهمايي ائمه جماعات ، طلاب و روحانيون شهرستان با حضور امام جمعه اردکان برگزار خواهد شد .
 
قرار است در اين همايش کليات برنامه هاي فرهنگي و ديني در سال اصلاح الگوي مصرف تدوين شود.
 
ممتازين جلسات قرآني هيئت زينبيه(س) اردکان به اردوي قم و جمکران اعزام شدند
از سوي کانون قرآن سازمان تبليغات اسلامي اردکان 20 نفر از خواهران ممتاز جلسات قرآني هيئت زينبيه(س)  در اردوي فرهنگي زيارتي به زيارت حرم حضر معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران نائل آمدند.
 
در اين اردوي فرهنگي شرکت کنندگان علاوه بر بهره مندي از زيارتگاهها در نشست فرهنگي در محل مرکز فرهنگي بيت النور قم برگزار شد ، با راهکارهاي کاربردي انس با قرآن کريم آشنا شدند.
 
زيارت پنج امام زاده و آقا علي عباس ، بازديد از نمايشگاه محصولات فرهنگي از ديگر برنامه هاي اين اردو بود.
 
اين اردوي فرهنگي و زيارتي با هدف تشويق اين عزيزان در روزهاي 1 تا 3 ارديبهشت ماه برگزار شد.