مسوول تبليغات و روابط عمومي سپاه الغدير استان يزد، گفت: رسانه ها در هدايت افکار عمومي نقش بسزايي دارند.
"محمد محمدي پناه " در همايش خبرنگاران افتخاري بسيج که به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن بسيج شهرستان اردکان برگزار شد افزود: خبرنگاري که با رسانه ملي در ارتباط است به عنوان نخبه مي تواند جامعه را مطلع سازد و وقتي موفق است که بتواند مسائل را موشکافانه ، ظريف ،دقيق و به درستي پيگيري و به مخاطب خود عرضه دارد.
وي اشاره نمود: دقت ما در انتقال اخبار، بسياري از توطئه هاي دشمنان ما را خنثي مي نمايد.
محمدي پناه با اشاره به نکاتي به مناسبت اين هفته افزود: دفاع مقدس با بهترين خون ها مقدس شد.
وي گفت: جنگ در نظام مقدس ما يک نعمتي بود که باعث شد انقلاب در قلب مردم ايران و همه مسلمين نهادينه شود.
وي تاکيد نمود:در جنگ کساني که ايمان دارند در جبهه حق مبارزه مي نمايند و رمز شکست ناپذيري شيعه در ولايت پذيري آنهاست و با وجود رهبري هيچ گونه گزندي به انقلاب نمي رسد.
در اين همايش ضمن تقدير از 12خبرنگار افتخاري شهرستان ،هدايايي به آنان اهدا شد.
***
استاندار يزد گفت: امروز به همت جوانان تحصيل کرده اين مرز و بوم، ابزار تکنولوژي به کمک پيشرفت آمده تا با سرعت به سوي ترقي و آباداني حرکت نماييم.
" فلاح زاده " در مراسم صبحگاه مشترک نيروهاي نظامي و انتظامي در شهرستان اردکان ضمن بيان خاطراتي از دوران دفاع مقدس، رشادت هاي رزمندگان اسلام را ياد آور شد.
فلاح زاده افزود: رژيم ستم شاهي بيشترين ضربه را در عرصه فکري و ارزشي به کشورمان زد.
***
رئيس ايستگاه تحقيقات پسته اردکان گفت: يک واحد فناوري مکانيزه پسته در چاه افضل اردکان افتتاح شد.
"ميراب زاده " افزود: اين واحد در زميني به مساحت دو هزار و 500 مترمربع و 750 متر مربع زيربنا احداث شده است که شامل کارگاه فن آوري انبار و ساختمان اداري مي باشد.
وي گفت: براي احداث اين واحد يک ميليارد و 600 ميليون ريال هزينه و زمينه اشتغال هشت نفر فراهم شده است.
وي گفت: با راه اندازي اين واحد سالانه 300 تن پسته فراوري مي شود.
***
نمايشگاه محصولات و توانمنديهاي حوزه کشاورزي استان يزد اول آبان ماه سال جاري در يزد برپا مي شود.
" محمود جواد صالحي " رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان "در همايش مديران جهاد کشاورزي در شهرستان اردکان گفت: در اين نمايشگاه بيش از 80 نوع محصول باغي و زراعي استان و توانمنديهاي دستاوردهاي حوزه کشاورزي يزد درقالب سي دي ،پوستر، عکس و تصوير به نمايش گذاشته مي شود.
***
سرپرست زندان شهرستان اردکان گفت: بسياري از متهميني که از سوي مقامات قضائي به زندان معرفي مي شوند رفتارهاي ناهنجاري را در اجتماع مرتکب شده اند که اصلاح اين رفتارها مستلزم برنامه ريزي و همکاري کليه واحدهاي موجود در زندان با يکديگر است.
" فاضلي" در جلسه رسيدگي به مشکلات و مسايل زندانباني، ضمن بررسي عملکرد شش ماهه اول سال جاري رعايت حقوق شهروندي زندانيان را در رأس امورات اصلاح و تربيت برشمرد و اظهار داشت: با شخصيت دادن به زنداني مي توان بسياري از اميال و رفتارهاي غلط را به صورت غير مستقيم در آنها خاموش نمود.
وي گفت: با اجراي زندانباني اسلامي مي توان آينده اي روشن توأم با موفقيت در جامعه را براي آنها رقم زد.
***
اداره امور زندان شهرستان اردکان اعلام کرد: 12 نفر از مددجويان زندان شهرستان اردکان کلاس هاي نهضت سواد آموزي را با موفقيت طي کردند. 
به نقل از روابط عمومي اين اداره حاکي است: کلاسهاي نهضت سواد آموزي به طور منظم و مستمر با همکاري نهضت سواد آموزي شهرستان اردکان، ويژه زندانيان اين شهرستان برگزار مي شود.

*****

با پيگيري هاي نماينده مردم اردکان در مجلس شوراي اسلامي مبلغ 400 ميليون ريال به منظور شروع به کار طرح پسماند در اين شهرستان اختصاص يافت.
"محمدرضا تابش" در نامه اي به معاون امور عمراني وزارت کشور خواست براي تسريع در اجراي طرح مديريت پسماند در اين شهرستان که به عنوان نخستين طرح در استان يزد مطرح مي باشد مساعدت شود .
***
"محمد رضا تابش " نماينده مردم اردکان در مجلس شوراي اسلامي در پي درخواست جمعي از اولياء، مربيان و دانش آموزان دبيرستان شاهد مبني بر عدم وجود مقطع پيش دانشگاهي در اين دبيرستان از رييس سازمان آموزش وپرورش استان خواست نسبت به اين مهم مساعدت نمايد.
***
نماينده مردم اردکان از رئيس فدراسيون فوتبال جمهوري اسلامي ايران خواست با توجه به وجود ورزشکاران آتيه دار و مستعد در اين شهرستان و نيز استقرار کارخانجات متعدد و روند صنعتي در اين شهر که مي تواند حضور مقتدرانه براي ايفاي ورزش اردکان در ليگهاي ورزشي کشور را به دنبال داشته باشند و با توجه به حضور صنايع اردکان به عنوان نماينده شهرستان در ليگ برتر استان نسبت به افزايش سهميه استان در ليگ منطقه اي کشور (دسته سوم) مساعدت شود.
***
به همت باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري اردکان و تربيت بدني سپاه اين شهرستان جشنواره بادبادک ها به مناسبت هفته دفاع مقدس در اين منطقه برگزار شد.
در پايان به نفرات برتر جوايزي اهدا شد.
***
يک دوره مسابقات تنيس روي ميز به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور 31 نفر از بسيجيان شهرستان اردکان در محل کانون امام خميني (ره) اين شهرستان برگزار شد.
***
يک دوره مسابقات جشنواره ورزشي به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور 10 تيم از پايگاه هاي بسيج خواهران اردکان برگزار شد.
در اين مسابقات 50 نفر در رشته هاي طناب زني ،طناب کشي ،پرتاب دارت و دوي امدادي با يکديگر به رقابت پرداختند.