فرماندار اردکان در پیامی به مناسبت ولادت کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان متن این پیام بدین شرح است:
 
 
به نام خدا
نام‌گذاری سالروز ولادت کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم ملی و مذهبی ما به نام «روز دختر»، گواه روشنی از بالندگی جامعه دین‌محور ماست؛ چراکه اسلام راستین و حقیقی؛ برای دختران جامعه چنان جایگاه و منزلتی قائل شد که پیامبر عظیم‌الشأن ما در برابر اعراب بدوی دست دخترش فاطمه (س) را بوسید و رسم جاهلانه زنده‌به‌گورکردن دختران را برای همیشه پایان داد.
 
بی‌تردید این مناسبت، فرصت مغتنمی است تا با الگوسازی از شخصیت حضرت معصومه (س)، دختران جامعه‌مان را که امروزه نقش و جایگاه مهمی در کشور دارند در تمامی ابعاد توانمند سازیم.
 
جامعه امروز ما بیش از هرزمانی نیازمند بازشناسی و معرفی توانمندی‌های بانوان و دختران و مشارکت‌دادن آنان در تحولات و مناسبات اجتماعی است تا به سوی جامعه‌ای توسعه‌‌یافته، متوازن و برخوردار از برابری‌های بیشتر فرهنگی، اجتماعی و جنسیتی پیش برویم.
 
دختران ایرانی امروزه هم‌پای مردان در همه عرصه‌های علمی، ورزشی و... حضور فعال دارند و این از افتخارات نظام و جامعه ماست که علی‌رغم همه تبلیغات منفی٬ حضور فعالانه دختران در تمام عرصه‌ها به رسمیت شناخته شده است.
 
تجربه تاریخی ما نشان می‌دهد هرگاه با رعایت حساسیت‌های ملی و مذهبی به پرورش باورها و مهارت‌های بانوان و دختران جامعه بپردازیم و روحیه اعتماد به نفس را در این قشر بزرگ و تأثیرگذار جامعه تقویت کنیم؛ اثرات مثبت و مطلوبی را در همه عرصه‌ها مشاهده خواهیم کرد و نتایج شگفت‌آوری را رقم خواهیم زد.
 
بار دیگر سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختران را تبریک عرض نموده و برای همه دختران ایران‌زمین به‌ویژه دختران اردکانی آرزوی بهروزی و موفقیت دارم.
 
هادی مقیمی
فرماندار شهرستان اردکان