در نامه ای خطاب به " طیبی" رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کشور
نماینده مردم اردکان در این نامه با اشاره به تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر جهادگران گرانقدر جهاد دانشگاهی برای رسیدن به قله های افتخارعلمی ، تحقیقاتی و فرهنگی آورده است: اینجانب به سهم خود همواره از آن نهاد پرافتخار پشتیبانی و حمایت نموده ام،هر چند انتظار است که واحدهای وابسته این موسسه نیز همچون پژوهشکده های آن، از نظر علمی وهنری غنا و اثر بخشی لازم را داشته باشند.
وی در ادامه افزوده است : انتظار به حق و منطقی اینجانب ،مسئولین محترم و خیرین بزرگوار اردکانی که کمکهای ارزنده ای را برای احداث این موسسه مصروف داشته اند این است که با حمایت جنابعالی ، مساعدت وزارت علوم ،مسئولان محلی و مردم ، این موسسه به یک دانشگاه بزرگ تبدیل شود که ضمن ایجاد فضاهای آموزشی،رفاهی و امکانات مناسب، کیفیت آموزشی نیز در آن با سطحی عالی ارائه گردد.
تابش در بخش دیگری از این نامه با برشمردن برخی نارسائیها،اشکالات و انتقادات وارده به موسسه جهاد دانشگاهی اردکان از جمله حضور کمرنگ افراد متخصص بومی در تصمیم گیریهاواستفاده کم ازاساتید مجرب محلی آورده است:این امر نه تنها هزینه بر است بلکه مقدمات اعتراض و بی انگیزگی مسئولان محلی در حمایت بیشتر از این موسسه را نیزفراهم می سازد.
وی تصریح کرد: امور فرهنگی و دانشجویی که باید در تعامل با مسئولان شهرستان،متضمن سلامت جامعه دانشجویی و تامین کننده خواسته های آنان باشد از داشتن مسئولی محلی بی بهره است که قطعاً تبعاتش متوجه فرهنگ شهرستان خواهد گردید.
تابش همچنین با یادآوری توافق انجام شده با دکتر منتظری رئیس سابق آن موسسه، مبنی بر انجام برخی اقدامات از سوی مسئولین و خیرین محلی جهت پیشبرد ساخت آن مرکز آموزشی تصریح کرد: تمام آن تعهدات به طور کامل انجام شده اما کمکهای مقرر از طرف آن موسسه ظاهراً به بوته فراموشی سپرده شده است که لازم است با رجوع به سوابق امر ، جهت اجرایی شدن آن اقدام موثری معمول گردد.
نماینده مردم اردکان در آخر، با تاکید مجدد بر استقلال موسسه جهاد دانشگاهی اردکان و حمایت از رئیس آن موسسه در استان که به تازگی ومجدداً عهده دار این مسئولیت شده ، خواستارصدور دستورمساعد جهت حل مشکلات مطروحه شد و اظهار امیدواری کرد تا با یاری خداوند متعال انتظارات مسئولان شهرستان اردکان از موسسه جهاد دانشگاهی،همچنین توقعات دست اندرکاران آن موسسه از اردکان محقق گردد و خواستها و مطالبات معقول و به حق دانشجویان عزیز که سرمایه های کشور و آینده سازان میهن عزیزمان هستند برآورده گردد.
دکتر طیبی نیز با صدور دستوری، از معاون خود خواست تا با بررسی مشکلات مذکور، مقدمات تشکیل جلسه ای را با نماینده مردم اردکان و مسئولان مربوطه جهت بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم لازم فراهم آورد.
شایان ذکر است موسسه اموزش عالی جهاد دانشگاهی اردکان در سال ١٣٧۵ تاسیس وهم اکنون با 1100 دانشجودر سه گروه آموزشی فرش،گرافیک و معماری با ده کد رشته و7000 متر مربع فضای آموزشی مشغول به فعالیت می باشد.