فرماندار اردکان در جلسه توجیهی نامزدهای انتخابات شوراها

فرماندار اردکان در جلسه توجیهی نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان اردکان بر لزوم رعایت اخلاق انتحاباتی توسط کاندیداها تأکید کرد و گفت: شهرستان اردکان به لحاظ فرهنگی و دانش و تحصیلات شهروندان در شرایط بسیار مطلوبی است و انتظار می‌رود در تمامی مراحل برگزاری انتخابات و تبلیغات، اخلاق و حسن رفتار رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان؛ هادی مقیمی با اشاره به ضرورت آگاهی نامزدها از قوانین و دستورالعمل‌های انتخاباتی افزود: تبلیغات باید در مهلت قانونی پیش‌بینی‌شده در قانون باشد و تبلیغات پیش از آغاز مهلت قانونی ممنوع است.

وی لزوم توجه نامزدها به وظایف و اختیارات شوراها را یادآور شد و تصریح کرد: متأسفانه در ادواری مشاهده شده که نامزدها با سوءاستفاده از احساسات مردم و ورود به مسائل امنیتی و حاکمیتی، برای جلب رأی اقدام می‌کنند و وعده‌هایی خارج از اختیارات و وظایف شورا می‌دهند.

مقیمی افزود: انتخابات ۲۹ اردی‌بهشت‌ماه باید تجلی‌گاه وحدت، همبستگی و تلاش جمعی برای پیشرفت جامعه و پیشبرد اهداف نظام باشد؛ اما گاهی مشاهده می‌شود با رفتارهای نسنجیده و وعده‌های نادرست،‌ در این فرصت بی‌نظیر، اخلاق ذبح می‌شود.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات شهرستان اردکان فضای مجازی و حقیقی را کنترل می‌کند و همه تحرکات انتخاباتی نامزدها رصد و به تخلفات رسیدگی می‌شود.

در ادامه این نشست، رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان به بیان بندهای قانونی و توصیه‌های انتخاباتی برای نامزدها پرداختند.