با حمایت فرمانداری اردکان و سازمان جهاد کشاورزی استان
در نشستی با حضور حجت‌الاسلام موسوی نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، فرماندار اردکان و جمعی از مسئولان جهاد کشاورزی استان و شهرستان، مقدمات برگزاری مسابقات استانی قرآن در شهرستان اردکان بررسی شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد موسوی در این نشست ضمن تشریح رسالت‌های سازمان جهاد کشاورزی، هدف از این کار را مهجوریت‌زدایی از قرآن کریم عنوان کرد و افزود: این مسابقات قرآنی سال‌های پیش نیز در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شده و برگزیدگان استانی در مرحله کشوری موفق به کسب مقام‌های برتر شده‌اند.
 
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی زمان برگزاری این مسابقات را اواخر مردادماه سال‌جاری عنوان کرد و گفت: برنامه‌های جانبی دیگری نظیر حضور مبلغان زکات در روستاها، تجدید بیعت با شهدا و علمای شهرستان اردکان و... نیز در این برنامه پیش‌بینی شده است.
 
فرماندار اردکان نیز با بیان این‌که قرآن چراغ هدایت همه انسان‌هاست؛ گفت: نسل امروز به‌ویژه جوانان بیش از هرزمان نیازمند تعالیم قرآنی و دینی است و امروز وظیفه سنگینی برای انتقال مفاهیم قرآنی و ترویج آن بر دوش همه ماست.
 
هادی مقیمی با تأکید بر این‌که فعالیت‌های جهادی، از گستردگی بالایی برخوردار است و به حوزه کشاورزی محدود نمی‌شود؛ افزود: امیدواریم همان‌گونه که انقلابی در خدمات این سازمان به‌وجود آمده؛ در زمینه علوم قرآنی نیز شاهد تحول عظیم باشیم.
 
وی تصریح کرد: صنایع و معادن شهرستان باید با مشارکت گسترده و واقعی در اجرای برنامه‌های فرهنگی-مذهبی در شهرستان، بخشی از تعهدات اجتماعی خود را ایفا کنند.
 
فرماندار اردکان در پایان با انتقاد از این‌که تعامل گروه‌های مرجع به‌ویژه روحانیت با صنایع به‌وجود نیامده است؛ بر لزوم گفت‌وگوی دوجانبه و رسیدن به نقطه مشترک در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی تأکید کرد.
 
گفتنی است مسابقات استانی قرآن در رشته‌های مختلف اواسط مردادماه سال‌جاری به میزبانی شهرستان اردکان برگزار می‌شود و برگزیدگان به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.