فرماندار اردکان گفت: آموزش و پرورش یکی از بنیادی ترین ساختارها درتوسعه و پیشرفت کشور است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان و به نقل از ایرنا، حسین اسماعیلی در نشست شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: نظام آموزشی منسجم و قوی، اقتدار را برای کشور به دنبال دارد که همتی وافر را از سوی همگان می‌طلبد.
 
وی اضافه کرد: تلاش شده سال تحصیلی جدید با آغازی خوش و بانشاط برای دانش‌آموزان رقم زده شود.
 
فرماندار اردکان در ادامه تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید 12هزار و 460 دانش‌آموز در این شهرستان روز اول مهر راهی مدارس می‌شوند. اسماعیلی گفت: این تعداد دانش آموز سال تحصیلی 94-93 را در 118 باب آموزشگاه آغاز می‌کنند.
 
وی همچنین به آغازهفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در کشور ما نیز بعد از جشن پیروزی انقلاب اسلامی، حماسه هشت سال جنگ تحمیلی است که باید هرسال دفاع مقدس را گرامی داشته و در هفته دفاع مقدس از مقام شهدا تجلیل کنیم.
 
فرماندار اردکان با اشاره به نسل‌هایی که در آن دوران حضور نداشتند گفت: برای آن‌ها باید هر سال رشادت‌های رزمندگان آن دوران تکرار شود و به همین علت گرامی‌داشت آن ایام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به عنوان یکی از وظایف مسئولان تلقی می‌شود.
 
اسماعیلی با اشاره به هم‌زمانی هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی گفت: زنگ مقاومت نیز به صورت نمادین با حضور مسدولان شهرستان در یکی از مدارس نواخته می‌شود.