رقیه کرمانیان در حاشیه افتتاح نمایشگاه «دستان» در اردکان

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در آیین افتتاح نمایشگاه، آموزشگاه و فروشگاه دائمی «دستان» در اردکان ضمن تمجید از اقدام شایسته مسئولان برپایی این نمایشگاه خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این مرکز که در حوزه‌های آموزش و پژوهش نیز به فعالیت خواهد پرداخت، اقدام بسیار مثبتی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در توجه به شعار اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است که نه تنها به بهینه سازی مصرف می‌پردازد بلکه موضوع مهم تولید را نیز مورد توجه قرار داده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، «رقیه کرمانیان» با بیان این‌که توانمندسازی و مهارت آموزی در حوزه زنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ افزود: با این حرکت دغدغه تولیدکنندگان از جمله بانوان کارآفرین حل و محلی مناسب جهت ارائه و تقویت تولید فعالان این عرصه شکل خواهد گرفت.

 

کرمانیان مشارکت بانوان در کنار خانواده و فرزندان را در زمینه تولید کشور از مزیت‌های اینگونه اقدامات خواند و ادامه داد: فروشگاه‌های دائمی و نمایشگاه‌های اینچنینی در راستای فعالیت بانوان در عرصه تولید کشور تأثیر مثبتی خواهد داشت که امیدواریم شاهد ادامه‌دار بودن این اقدام ارزشمند در سایر شهرستان‌های استان یزد نیز باشیم.

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با تاکید بر این‌که در طول تاریخ کشور، بعد از انقلاب و در ۸ سال جنگ تحمیلی شاهد همراهی بانوان با مردان تلاشگر کشور بوده‌ایم تصریح کرد: برپایی نمایشگاه‌هایی با موضوع مشارکت بانوان در تولید کشور بیان‌گر این است که همیشه بانوان همدوش مردان این سرزمین از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند.

 

وی افزود: دفتر امور بانوان استانداری نیز سیاست گذاری‌های همسویی با دولت تدبیر امید انجام داده است که تشکیل مجمع بانوان کارآفرین از جمله این فعالیت‌هاست که به فعالیت بانوان استان سمت و سوی خاص بخشیده است.

 

کرمانیان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه معاونت امور زنان ریاست جمهوری با صندوق کارآفرینی امید افزود: به‌زودی طرح‌های ارائه شده در زمینه بانوان سرپرست و تحصیل کرده بررسی و برای اختصاص تسهیلات در مجمع کارآفرینی امید معرفی خواهند شد.

 

وی در پایان گفت: طرح‌هایی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ارائه گردند در اولویت تأیید و تصویب قرار خواهیم داد.