استاندار یزد پیرو نهضت «جمعه های خدمت رسانی»، با سفر به شهرستان اردکان در روستای حاجی آباد زرین اردکان حضور یافت و ضمن استماع مسائل و مشکلات اهالی این روستا، تصمیمات لازم را اخذ کرد.

سفر استاندار یزد به روستای حاجی آباد زرین

دکتر مهران فاطمی در جریان دیدار با اهالی روستا حاجی آباد زرین اردکان که با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه اردکان، فرماندار و جمعی از مسوولین برگزار شد، با اشاره به تقارن سفر به این روستا با روز ملی روستاها و عشایر و تبریک این روز گفت: بنده روستازاده هستم و به روستایی بودن خود افتخار می کنم.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب جاده دسترسی به این روستا، اظهارداشت: عدم ترمیم و بهسازی این جاده در طول یک دهه اخیر سبب وضعیت نا به سامان آن شده است که در جلسه کارگروه توسعه شهرستان امروز، تصمیمات لازم اخذ و برای انجام آن بازه زمانی تعیین می شود.
استاندار یزد به گلایه اهالی روستا مبنی بر فاصله زیاد آن ها به اولین مرکز خدمات بهداشتی و درمانی نزدیک به روستا اشاره و خاطرنشان کرد: برای حل این دغدغه به حق اهالی، باید برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شود.
دکتر فاطمی همچنین به دیگر مطالبه مردم روستا در خصوص مشکلات شبکه برق اشاره و خطاب به مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: از تاسیسات بازدید و اعتبار لازم برآورد شود تا اصلاح شبکه برق  روستا در حداقل زمان صورت گیرد.
وی در ادامه بر تعویض شبکه آبرسانی ؛ از مخزن تا ورودی، جهت کاهش اُفت فشار آب و هدر رفت آن و افزایش اعتبارات حوزه مرمت قنوات و تسریع در عملیات آن تاکید کرد.
استاندار یزد به ظرفیت های گردشگری روستا از جمله تپه های ماسه ای بکر آن اشاره کرد و افرود: مجموعه میراث فرهنگی باید طرح گردشگری مربوط به آن را تهیه و دنبال کند.
دکتر فاطمی با اشاره به موضوع انتقال گاز به روستا به عنوان یکی از مسائل مهم و ضروری روستا، بیان کرد: طرح مربوط به این موضوع توسط شرکت گاز تهیه شود تا ضمن انجام پیگیری های لازم در سطح ملی، از ظرفیت معادن نیز در راستای تحقق این مهم استفاده شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش از مساعدت استان جهت پیگیری ویژه فعالیت های قرآنی در این روستای قرآنی خبرداد. 
استاندار یزد با اشاره به مطالبه مردمی «تبدیل این منطقه به بخش»، به تشریح فرآیند قانونی آن پرداخت و گفت: به دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری جهت انجام اقدامات کارشناسی در این زمینه و تهیه طرح مربوطه تاکید خواهد شد.

دکتر فاطمی همچنین حضور مستمر نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در این روستا را نشان از نگاه ویژه ایشان به روستاها و به ویژه مناطق کمتر برخوردار دانست و از وی قدردانی کرد.