هادی مقیمی در جلسه شورای سالمندی اردکان
فرماندار اردکان در جلسه شورای سالمندی شهرستان اردکان با تسلیت ایّام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین‌ع گفت: دوران سالمندی دوران حسّاس و مهمّی است که باید ضمن تدارک برنامه‌ای جامع‌نگرانه برای حمایت از سالمندان، بتوانیم از تجربیّات آنان نیز به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این نشست بیان داشت: در فرهنگ و دین ما بر لزوم توجّه به سالمندان تأکید شده است و با توجه به پیری جمعیّت در ایران، باید برنامه‌ریزی اصولی و علمی در این خصوص صورت گیرد.
 
نماینده عالی دولت اظهار داشت: کشورهای پیشرفته سال‌ها پیش با چالش سالمندی مواجه شده‌اند که البتّه برای تدارک برنامه‌های حمایتی آن بیش از نیم قرن فرصت داشته‌اند؛ امّا در ایران باید باید تلاش دوچندانی داشته باشیم تا بتوانیم بحران سالمندی را مدیریت کنیم.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان در تشریح فعّالیّت‌های دولت در این حوزه بیان داشت: با توجّه به جمعیّت بالای سالمندی در اردکان، احداث مرکز تحقیقات سالمندی در دستور کار قرارگرفته و در تلاش برای اخذ اعتبارات موردنیاز هستیم.
 
وی با بیان این‌که «اردکان» رتبه اوّل را در مناسب‌سازی شهر و مباحث سالمندی استان داراست؛ تصریح کرد: بایستی آموزش‌های لازم در آستانه بازنشستگی و آغاز دوران سالمندی به کارمندان داده شود و آنان را به حضور فعّال در جامعه تشویق و از تخصّص، دانش و تجربه آنان در مناسبت‌های گوناگون بهره‌مند شویم.
 
در پایان این جلسه، گردهمایی بازنشستگان ادارات به مناسبت روز تکریم بازنشستگان، همایش تغذیه در سالمندی، عیادت از کارمندان بازنشسته و... از برنامه‌های هفته سالمندی در اردکان اعلام شد.