صبح امروز طی مراسمی
آیین تکریم سالمندان بازنشسته ادارات شهرستان اردکان برگزار شد.
 
در مراسمی به مناسبت هفته سالمند با حضور فرماندار اردکان و جمعی از مسئولان شهرستان، از زحمات بازنشستگان ادارات اردکان تقدیر شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی گفت: سالمندان گنجينه و سرمايه‌های مهم اجتماعی و منبع و منشأ تجارب در حوزه‌های گوناگون هستند و باید از این ظرفیت استفاده شود تا نسل‌های جوان‌تر با استفاده از این تجربه‌ها آینده بهتری را برای خود و کشور رقم بزنند.
 
وی با بیان این‌که احترام و تکریم سالمندان همواره مورد تأکید دین مبین اسلام و ائمه بزرگوار بوده است؛ افزود: در صورت استفاده از نظرات سالمندان و بازنشستگان، جامعه به سمت خیر و صلاح پیش خواهد رفت.
 
نماینده عالی دولت خاطرنشان کرد: کار احداث مرکز تحقیقات سالمندی آغاز شده و به‌زودی پایگاه اصلی آن که در زمینه تحقیقات سالمندی فعالیت می‌کند؛ بهره‌برداری خواهد شد.
 
مقیمی گفت: معتقدیم جای سالمندان در سرای سالمندان نیست و باید برای هدایت و آرامش‌بخشی به خانواده‌ها و جوامع از حضور آنان در بین جوانان و نوجوانان بهره‌مند شویم.
 
فرماندار اردکان تصریح کرد: جامعه ایران به‌سوی پیرترشدن در حال حرکت است و اگر این افزایش جمعیت سالمندی، با برنامه‌ریزی جامع همراه نباشد، آثار و پیامدهای ناگواری به همراه خواهد داشت.
 
گفتنی است در این مراسم، از سالمندترین بازنشسته ادارات شهرستان به نمایندگی از جامعه بازنشستگان آن اداره دعوت و از زحمات آنان با اهدای لوح و یادبودی تقدیر شد.
 
این مراسم صبح امروز (دوشنبه) با همکاری فرمانداری اردکان، شبکه بهداشت و درمان و سرای سالمندان مجد در  سالن آمفی‌تئاتر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان برگزار شد.