رئیس ستاد انتخابات استان در نشست با اعضای ستاد انتخابات شهرستان اردکان

سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان با حضور رئیس و اعضای این ستاد و اعضای ستاد انتخابات شهرستان اردکان، اعضای هیئت نظارت انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری و اعضای هیئت‌های اجرایی انتخابات در بخش‌های سه‌گانه شهرستان صبح امروز در سالن شهید حنیف فرمانداری اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری و کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان، رئیس ستاد انتخابات استان انتخابات ۲۹ اردی‌بهشت را یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین رقابت‌ها خواند و گفت: فرآیند ثبت‌نام انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراها در سال‌جاری شرایط ویژه‌ای داشت که خوشبختانه علی‌رغم قرارگیری در ایام تعطیلات عید نوروز، موفقیت خوبی برای استان رقم خورد و استقبال داوطلبان با رشد ۱۲ درصدی همراه بود.

محمدعلی طالبی با تقدیر از همکاری و تعامل هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی، اظهار امیدواری کرد این تعامل در ادامه مراحل انتخابات شامل بررسی صلاحیت‌ها، تعیین اعضای شعب اخذ رأی و دوران تبلیغات انتخاباتی تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو گفت: در این دوره علاوه بر رشد کمی تعداد داوطلبان، شاهد ارتقای کیفیت تحصیلات داوطلبان نیز بودیم و با توجه به شرایط کشور و استان، باید سعی کنیم حس امید به آینده را در مردم افزایش دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد افزود: دولت تدبیر و امید، نگاه ویژه‌ای به شوراها به‌عنوان یک نهاد مردمی و مطالبه‌گر دارد و آمارها نشان می‌دهد که گروه‌های فعال سنی جامعه در این انتخابات نقش مهمی ایفا خواهند کرد؛ لذا می‌توان آینده خوبی را برای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان متصور شد.

طالبی با بیان این‌که برگزاری انتخابات سالم و قانونمند میثاق مشترک همه جناح‌ها و گروه‌هاست؛ تحقق مشارکت حداکثری مردم را ضروری خواند و گفت: تقویت اعتماد عمومی از سوی مجریان و ناظران انتخابات، رفع عوامل تهدیدکننده مشارکت مردمی و حفظ آرامش و امنیت در جامعه از الزامات برگزاری یک انتخابات پرشور است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد بر نقش آموزش همه دست‌اندرکاران در سلامت برگزاری انتخابات تأکید کرد و گفت: امکان برگزاری تمام‌مکانیزه انتخابات شوراهای اسلامی شهر در اردکان وجود دارد و لازم است مجریان انتخابات در شهرستان، تمهیدات لازم را برای این موضوع بیندیشند.