فرماندار اردکان در جلسه شورای سلامت
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در اولین جلسه شورای سلامت در سال جدید با تبیین تأثیرات ثبات اجتماعی و سیاسی بر روح و روان جامعه، اظهار داشت: هنگامی‌که مدیریت یک کشور ثبات داشته و از اقدامات هیجانی بپرهیزد، متقابلاً این آرامش به جامعه منتقل و باعث ایجاد آرامش خاطر بیشتری در زندگی مردم آن جامعه می‌شود.
 
فرماندار اردکان با اشاره به تأثیرات سوء عدم ثبات اقتصادی در دولت گذشته افزود: هنگامی‌که عقلانیت، منطق و تدبیر بر امور جاری و اداری حاکم باشد اثراتش همانند باران بر جامعه تأثیر می‌گذارد.
 
رئیس شورای سلامت شهرستان اردکان با بیان اینکه قصد آمارسازی نداریم و نباید چشممان را به روی واقعیت‌ها ببندیم؛ گفت: جوامع کویری به لحاظ روحی و روانی شرایطشان به‌مراتب سخت‌تر و دشوارتر از مناطق آب و هوایی خنک است و استان یزد نیز از این موضوع جدا نیست.
 
وی مطرح کرد: پذیرش واقعیت‌ها یعنی درمان و اصلاح یک روند؛ زیرا پیشگیری بهتر از درمان و نقش آموزش نیز انکارناپذیر است.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: مهارت‌ها و سبک زندگی مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است که این امر باید بیشتر مورد توجه متخصصان قرارگیرد.
 
هادی مقیمی تأکید کرد: با توجه به حضور مهاجران متعدد به دلیل صنعتی شدن در شهرستان اردکان بیشترین علت خودکشی‌ها مربوط به عدم تطبیق فرهنگ مهاجران با جامعه اردکان است.
 
فرماندار اردکان افزود: بهداشت و روان در حوزه زنان نیاز به تلاش بیشتری دارد زیرا زمانی شاهد جامعه سالم هستیم که زنان آن جامعه سالم باشند.