اولین جلسه هماهنگی سرشماری عمومی کشاورزی سال 93 در اردکان، صبح روز شنبه 22 شهریور در محل سالن شهید عباسی فرمانداری اردکان برگزار شد.

 

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری یزد در این نشست با اشاره به اهمیت و ضرورت بحث آمارگیری و سرشماری گفت: سرشماری عمومی کشاورزی در ایران هر 10 سال یکبار انجام و آمار به دست آمده جهت برنامه‌ریزی سال‌های آینده در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

میرفخرالدین، با بیان این‌که دفتر آمار و اطلاعات استانداری یزد از ابتدای اسفند ماه سال 92 عملاً وارد بحث سرشماری گردیده است افزود: خوشبختانه بهنگام‌سازی نقشه‌ها و حوزه‌بندی‌ها در استان انجام شده و استان یزد، آمادگی کامل را جهت انجام موفق این سرشماری دارا می‌باشد.

 

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری یزد در ادامه افزود: سرشماری سال 93 برخلاف سال 82 به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و آموزش‌های لازم به صورت مداوم به مأموران سرشماری انجام خواهد شد. وی در پایان اظهار امیدواری کرد مردم همچون گذشته نهایت همکاری را با مأموران سرشماری کشاورزی سال 93 مبذول دارند.

 

فرماندار اردکان نیز در این جلسه، با اعلام آمادگی شهرستان اردکان جهت اجرای این طرح، به اهمیت بحث تبلیغات و اطلاع‌رسانی اشاره کرد و گفت: تبیین ضرورت و هدف انجام این طرح برای مردم، از جدی‌ترین موضوعات است و باید به صورت اساسی بدان پرداخته شود.

 

مدیر اجرایی سرشماری کشاورزی عمومی سال 93 در اردکان افزود: در سال 83 بیش از 8200 بهره‌بردار در شهرستان داشته‌ایم و پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری این رقم به 11000 برسد.

 

گفتنی است این جلسه با حضور میرفخرالدین، مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری یزد، اسماعیلی فرماندار اردکان، وطن‌خواه مدیر جهاد کشاورزی اردکان و حراست و مسئولین فن‌آوری اطلاعات و اداری و مالی فرمانداری شهرستان اردکان برگزار شد.