فرماندار اردکان خبر داد
مدیران ادارات شهرستان در کارگاهی دو روزه با آموزش‌های لازم در زمینه مدیریت بحران آشنا می‌شوند. 
 
فرماندار اردکان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان گفت: با توجه به حادثه‌خیزبودن کشور٬ بحران و مدیریت آن از اهمیت زیادی برخوردار است و متأسفانه در حوادثی مانند زلزله بم و رودبار٬ به دلیل عدم هماهنگی و استفاده نادرست از امکانات و تجهیزات٬ شاهد تلفات انسانی بالایی بوده‌ایم.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان٬ هادی مقیمی افزود: پس از حوادث فاجعه‌بار ریزش ساختمان پلاسکو و معدن یورت٬ با دستور مستقیم رئیس‌جمهور کلیه مدیران دولتی در سطوح کشوری٬ استانی و شهرستانی موظف به فراگیری آموزش‌های مدیریت بحران شده‌اند و این کارگاه‌ها طی روزهای آینده در شهرستان بافق برگزار می‌شود.
 
نماینده عالی دولت در اردکان مهم‌ترین مسائل مبتلابه شهرستان را کاهش نزولات جوی٬ خشکسالی‌های پی‌درپی٬ تخریب راه‌های روستایی و بین‌مزارع پس از سیلاب‌های فصلی٬ ریزگردها و طوفان‌های موسمی٬ افزایش حوادث رانندگی٬ زلزله‌های روزانه در روستای رباط‌پشت‌بادام و... برشمرد و گفت: در این دوره نحوه مواجهه با حوادث٬ تعیین اولویت‌ها در اقدام و به‌طور کلی مدیریت بحران‌ها آموزش داده خواهد شد.
 
وی با بیان این‌که مدیریت بحران و استفاده از امکانات بالقوه و بالفعل در سطح شهرستان یکی از موارد مهم در زمان بحران است؛ تصریح کرد: مدیرات دستگاه‌های مرتبط شهرستان در قالب کارگروه‌های چهارده‌گانه نظیر درمان٬ امداد و... آموزش‌های لازم را فراخواهند گرفت.
 
گفتنی است کارگاه آموزشی و تمرینی غدیر با حضور مدیران استان و شهرستان‌ها از روز سه‌شنبه به‌مدت ۲ روز در بافق برگزار می‌شود.