با حضور فرماندار اردکان برگزار شد

کلنگ خانه شطرنج اردکان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان و علاقمندان به این رشته ورزشی همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر به زمین زده شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، در مراسم کلنگ‌زنی خانه شطرنج اردکان، هادی مقیمی با تبریک سالروز فتح خرمشهر، همزمانی این اتفاق را با روز پرافتخار سوم خرداد باارزش خواند و افزود: فتح خرمشهر، فتح ارزش‌های اسلامی بود و مقارن شدن کلنگ‌زنی خانه شطرنج اردکان که یکی از رشته‌های ورزشی باارزش و پرطرفدار به شمار می رود با  این روز عزیز را به فال نیک می‌گیریم.

 

فرماندار اردکان هدف از ایجاد این مکان ورزشی را کمک به رشد و ارتقاء رشته جذاب شطرنج و ترویج بازی‌های فکری در بین جوانان عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم خیران محترم به یاری اداره ورزش و جوانان آمده و در زمانی کوتاه این مکان را به بهره‌برداری برسانند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه  این ورزش سبب تقویت حافظه، بالارفتن تمرکز و خلاقیت در افراد می‌شود گفت: امیدواریم با تأسیس خانه شطرنج در اردکان، علاوه بر ارائه آموزش این رشته ورزشی فکری به علاقه‌مندان در رده‌های سنی مختلف، زمینه برگزاری مسابقات شهرستانی و استانی نیز فراهم گردد.

 

گفتنی است در این مراسم با رایزنی فرماندار اردکان، تعدادی از خیران در جهت ساخت و تکمیل این پروژه ورزشی قول مساعد دادند.