فرماندار اردکان در جلسه کارگروه اشتغال
فرماندار اردکان در جلسه کارگروه اشتغال با تبیین اهمیت ایجاد اشتغال برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار داشت: با ظرفیت‌های موجود و توسعه صنایع و معادن شهرستان اردکان اجرای طرح تنها شهرستان بدون نیازمند با تعامل و ارتباط بیشتر، برنامه‌ریزی مسنجم و پیگیری و نظارت دقیق اجرای برنامه‌ها امکان‌پذیر است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی با بیان اینکه باید به سمت فقرزدایی حرکت کرده و وجود یک دستگاه بزرگ برای کمک به نیازمندان باعث افتخار جامعه اسلامی و ایرانی نیست؛ گفت: فقر فرهنگی همراه با کمبود دانش مدیریتی و کار موجب می‌گردد تا قاطبه‌ای از نیازمندان در همان وضعیت سابق باقی بمانند و تنها راه برون‌رفت از این وضعیت آموزش و تقویت اعتمادبه‌نفس در این قشر از جامعه است.
 
هادی مقیمی با بیان این‌که پرداختن هم‌زمان به چندین حوزه باعث از دست رفتن تمرکز و نشان از عدم برنامه است؛ تأکید کرد: برای رسیدن به مقصد مورد نظر نباید حتماً از هدف‌های بزرگ شروع کنیم بلکه تعریف گام‌به‌گام هدف و شناسایی نقاط ضعف و قوت و سپس رسیدن به هدف‌های بزرگ مورد تأکید است.
 
وی مطرح کرد: از ۸۴۰ نفر نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اردکان در سال گذشته یکصد و ۲۲ نفر از آن‌ها با دریافت مجموع مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وام اشتغال در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع‌دستی و گردشگری و... مشغول شده‌اند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به اینکه کمیته امداد باید نیازهای واحدهای صنعتی را شناسایی کند و افراد نیازمند را آموزش دهد؛ افزود: ۳۰۴ نفر از افراد تحت پوشش در سال ۹۵ آموزش توسعه پایدارسازی اشتغال دیده‌اند که از این تعداد در حال حاضر ۱۹ نفر از آن‌ها مشغول بازار کار هستند.
 
این مقام مسئول گفت: برقراری تعامل مابین سرمایه‌گذار و کمیته امداد امام خمینی (ره) مشروط به تعامل به‌کارگیری نیروهای نیازمند و پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران است.
 
گفتنی است در ادامه این نشست که با حضور «امیر زین‌العابدین قمی» معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان برگزار شد؛ در خصوص طرح‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی در شهرستان اردکان بحث و تبادل نظر شد.