پوردهقان اردکان در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان

جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان٬ مصطفی پوردهقان اردکان در این جلسه با اشاره به شعار سال ۹۵ گفت: با عنایت به تأکید و هدف‌گذاری صحیح مقام معظم رهبری در انتخاب شعار و خط فکری در سال‌های اخیر در حوزه‌های اقتصادی از جمله در سال‌جاری مبنی بر ارایه دکترین اقتصاد مقاومتی٬ جلسه‌ای به منظور جمع‌بندی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف برگزار شد.

معاون فرماندار اردکان با بیان این‌که مبنای اقتصاد مقاومتی تکیه بر شناسایی و اجرای توانمندی‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی هر شهرستان است؛ افز‌ود: در ابتدای سال‌جاری برای هر حوزه پروژه‌های خاص تعریف شد و مفتخریم اعلام کنیم در تحقق شعار سال کارنامه قابل‌قبولی به‌جای گذاشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: بر خلاف تصور بسیاری از مردم٬ اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست؛ بلکه هدف٬ استفاده بهینه از فرصت‌های موجود است‌.

معاون فرماندار اردکان به نقش مردم و قوای سه‌گانه اشاره کرد و گفت: همه ارکان نظام برای برون‌رفت از شرایط اقتصادی کشور و رسیدن به وضعیت مطلوب مسئول‌اند.

وی حوزه میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردکان را یکی از ظرفیت‌های مهم برشمرد و گفت: در این خصوص واگذاری بناهای تاریخی و هویتی شهرستان به بخش‌های خصوصی و ۵ واحد اقامت بوم گردی٬ یک واحد کمپ کردشگری ریگ‌نوردی در بخش خرانق و احداث هتل ۵ ستاره در حال انجام است‌.

پوردهقان اردکان با اشاره به محصولات کشاورزی اردکان گفت: تولیدات ماده خام کشاورزی و محصولات کنجدی با افزایش ضریب خوداتکایی کشاورزی افزایش یافته و علاوه بر آن٬ اقدامات لازم برای احداث مجتمع تولیدات کنجدی با ظرفیت ۵۰ واحد تولیدی انجام شده است.

در پایان این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی گزارشی از اقدامات انجام شده خود را ارائه دادند.